Şehitlikten geri dönüyorlar 4 Kasım 2013, Pazartesi

Konuyu, www.sakaryasehitvegazileri.com sitesi yönetici ve üyeleri gündeme getirdi. 01 Kasım 2013 Cuma günü öğleden sonra site üyeleriyle birlikte şehitliğe giden heyet,  şehitliğin kapısının kapalı olması sebebiyle içeriye giremedi.  

Temizlik için açık

Konu hakkında bilgiler veren site yöneticisi Erdoğan Erdoğan yaptığı açıklamasında “Şehitlikten sorumlu Garnizon Komutanlığını aradık. Şehitliğin iki aydan beri asker yetersizliğinden dolayı kapalı olduğunu sadece Cuma sabahları temizlik için açıldığını ifade ettiler.

“Cevap şaşırttı”

Aldığımız cevap karşısında adeta şaşkınlık geçirdik. Şehitliğimiz temsili bir şehitlik olsa da orada asıl mezarı olan Kıbrıs şehidi Şehit Dnz.ast. cvş. Cemil Akın, terör şehidimiz mezarı ve 1942 yılından beri şehit olan 140 Sakaryalı şehidimizin de temsili şehit mezarı vardı” dedi.

“Geri dönmesinler”

Şehitliği ziyaret etmek isteyenler, şehitlerimize bir fatiha okumak isteyenler kapıdan dönmesin diyen Erdoğan “Biz inanıyoruz ki  Sayın Valimizin bu durumdan şehitliğin kapalı olmasından haberi yoktur. Buradan sayın valimize ve ilimizdeki üst düzey devlet büyüklerimize sesleniyorum; "Lütfen bu konuya çözüm bulun  ve şehitliğimiz kapalı kalmasın” diye konuştu.

Bu haber toplam 86331 defa okundu.