“Mursi Yargılanıyor, dünya seyrediyor”4 Kasım 2013, Pazartesi

Özkan Muhammed Mursi’nin yargılanması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Katillerin savcı ve yargıç olup masumları yargılaması ve darbeyle demokrasi ve hukuk kelimelerinin yan yana kullanılması Mısır’da yaşanan tiyatronun kara mizah örnekleridir. 1982 darbesi sonrası yapılan yargılamaların ne kadar hukuk normları içersinde olduğunu ülke olarak müşahede ettik. Daha sonraki süreçlerde savcı ve hakimlerin ellerinde oyuncak olan hukukla, ülkemizdeki farklı kesimlere baskılar uyguladığını, mağduriyetleri ve hak gasplarını defalarca yaşadık.” dedi.

“NEDEN SUSKUNLAR?”

Özkan, “Şimdi Mısır’da yaşananın farkı nedir? Katillerin ve zalimlerin rengi, ırkı, mezhebi mi? 1982 mahkemeleri hakkında yıllardır konuşan aydın olduğunu iddia edenler neden suskunlar?  İnsanların inancını paylaşmamak acısını paylaşmamayı mı gerektiriyor?

“ÜÇ MAYMUNU OYNADILAR”

Mısır’da insanların elinden onurlarını alıp hadi evinize dönün diyen darbecilere, onurumuzu geri alamdan evimize asla dönmeyeceğiz cevabı verildiğinde, zalimler ölüm emirlerini verdiler. Binlerce insan dünyanın gözü önünde öldürüldü. Cılız sesler dışında dünya liderleri üç maymunu oynadılar. Onlar için yitirilen canların değil çıkarların önemli olduğunu bir kez daha ilan ettiler. Artık yeryüzünde yaşanan hiçbir vahşete karşı koyacak güçleri yok, vahşeti yapan güçlü olduğu sürece.” şeklinde konuştu.

“KATİLLER SERBEST, MASUMLAR SUÇLU”

Özkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Mısır devrimi sırasında 850 kişinin katili eski diktatör Hüsnü Mübarek’i serbest bırakan darbeciler, aslında kimin adına karşı devrim yaptıklarını da ortaya koydu.  Katiller serbest, masumlar suçlu olduğu yerde adalet olmayacağı gibi adaletin olmadığı yerde de hiçbir iktidar kalıcı olamaz.  Zalim ve katillerden oluşan bu darbeci iktidarın yıkıldığını İnşallah hep birlikte göreceğiz.

“HEP BİRLİKTE TAKİP EDELİM”

Dünyayı yeniden kurmanın, dünyada yeniden insan haklarını gözetmenin kavgasını vermek zorundayız. Güçlülerin hukukunun yok olup, haklıların güçlü olduğu bir dünya mücadelesi, insan haklarına, demokrasiye ve İslam’a inanan herkesin en önemli görevi olmalıdır. Zalimler kadar güçlü olmasak da, mazlumlar kadar inançlı olmalıyız. Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin zalimlerce yargılanmasını hep birlikte takip edelim, bu acı insanlık dersinin kamuoyunda yeteri kadar yer bulmasını sağlayalım. Mazlumların yanında olmak, zalimlere verilecek en güzel cevaptır.” / Haber Merkezi

Bu haber toplam 63201 defa okundu.