CHP’de Ahmet Özkan başvurusunu yaptı12 Aralık 2013, Perşembe

Kerem Erksoy'un kendisine iletilen adaylık teklifini geri çevirmesinin ardından yeni bir aday arayışına giren CHP'de sürpriz bir gelişme yaşandı. Karasu Belediyesi eski Fen İşleri Müdürü İnş. Müh. Ahmet Özkan aday adaylığı için partiye başvuru yaptı. 9 Aralık 2013 Pazartesi günü ilçe merkezine giden Özkan CHP İlçe başkanı Nurhan Aydın'a aday adaylığı dilekçesini verdi. CHP'nin aday bulamadığı şeklinde kamuoyuna yansıyan görüşlerden rahatsız olduğunu kaydeden Ahmet Özkan “Adaylığım buna bir tepki olarak algılanabilir. Ancak gerçek bu değil. Partiden daha önce adaylık teklifi gelmişti. Ben Rusya'daki bir inşaat projesiyle ilgilen-diğim için o günün koşullarında olumsuz yanıt vermiştim. O projeden ayrıldım ve şu anda CHP'nin aday adayıyım” dedi. Özkan, kendisi dışında aday adaylığı için başka başvurular
olabileceğine işaret etti ve “Parti içerisinde demokratik bir yarışa hazırım” mesajı verdi.

ÖNERİ TATLI'DAN
   Ahmet Özkan'ın CHP'den başkan adayı olması konusu geçtiğimiz hafta partide yapılan geniş katılımlı toplantıda gündeme geldi. Ahmet Özkan'la birlikte bu toplantıya katılan ve bir konuşma yapan Belediye Eski Başkanı Selahattin Tatlı Özkan'ın başkan adayı olmasını istediğini dile getirdi. Selahattin Tatlı “Başkanlığım döneminde kendisiyle birlikte çalıştık. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'nü başarıyla yürütmüştü. Dolayısıyla adaylık için uygun bir isim olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Ahmet Özkan'ın toplantıyı izleyen günlerde yakın çevresiyle bu teklifi değerlendirdiği ve daha önce CHP'den gelen adaylık teklifini de dikkate alarak başvuru yapma kararı aldığı belirtiliyor.

AYDIN: 'HAYIRLI OLSUN'
   Ahmet Özkan'ın adaylık başvurusundan sonra bir açıklama yapan İlçe Başkanı Nurhan Aydın, CHP'nin aday bulamadığı şeklindeki söylentilere en güzel yanıtı Ahmet Özkan'ın verdiğini söyledi. Daha başka aday adaylarının da başvuru yapabileceğine dikkat çeken Baş-kan Aydın “Kamuoyunda tek yanlı bir koşullandırma gayretleri var. Herkes Ak Parti adayının kim olacağına kilitlenmiş durumda. Sayın Özkan'ın adaylığı ile birlikte Karasu'da siyasetin kartları yeniden karılacak. Ahmet Özkan Karasu'da herkesin yakından tanıdığı ve güven duyduğu bir mühendis arkadaşımızdır. İlçemiz ve partimiz için hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

AHMET ÖZKAN KİMDİR?
   1952 Karasu doğumlu olan Ahmet Özkan 1966-67 döneminde Karasu Ortaokulu'nu ve ardından Kabataş Erkek Lisesi'ni bitiren Özkan, Yıldız Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nden 1974 yılında mezun oldu. Özkan askerlik görevini tamamlamasının ardından serbest mühendis olarak çalışmaya başladı. 1983 yılında Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'ne getirilen Ahmet Özkan 1989 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Özkan biri inşaat mühendisi olmak üzere üç çocuk sahibi.

www.karasuhaber.com

 

Bu haber toplam 1555 defa okundu.