Bu fotoğraf mahkemelik oldu29 Aralık 2013, Pazar

HABER YAPTILAR

Cumhuriyet Gazetesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adapazarı Kent Meydanında mitinginde Anadolu Ajansı tarafından çekilen fotoğrafı haber yaptı. Haberde, “Sakarya Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingden Anadolu Ajansı tarafından servis edilen fotoğraf ise tartışma yarattı. Twitter'da AA'nın fotoğrafının fotomontaj olduğu iddia edildi. Söz konusu fotoğrafın sağ tarafında Photoshop programı ile 'düzenleme' yapıldığı öne sürülüyor” denildi.

RESMİ AÇIKLAMA

Anadolu Ajansı bu haber üzerine resmi açıklama yaptı. Ajans açıklamasında, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya'daki toplu açılış törenine ilişkin abonelerimize servis ettiğimiz fotoğrafların çeşitli platformlarda 'foto montaj' olduğunu iddia eden kişi ve kurumlar hakkında Anadolu Ajansı marka değerine zarar vermeye teşebbüs ettikleri için hukuk müşavirliğimiz tarafından gerekli hukuksal süreç başlatılmıştır” denildi.

TWİTTERDAN YAZDI

Bu açıklamadan sonra Anadolu Ajansının Sakaryalı Genel Müdürü Kemal Öztürk, Twitter hesabından da "#AA'nın çektiği Başbakan'ın miting fotoğrafına montaj yapıldı" diyenler hakkında marka değerimize zarar vermeye kalktığı için dava açacağız' diye yazdı.

Bu haber toplam 115059 defa okundu.