“Hayal bile edemezler”5 Ocak 2014, Pazar

Seçim çalışmalarını hızlandıran MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Ünver, beraberindeki MHP il başkan yardımcıları ve yöneticileriyle birlikte Sapanca’da temaslarda bulundu. İlçe girişinde partililer tarafından konvoy eşliğinde karşılanan Ünver, ilk olarak ilçe teşkilatında partililerle kısa bir süre sohbet etti. Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ve Belediye Başkan Adayı Oya Arapoğlu’yla birlikte merkezde bulunan esnafları ve kapalı pazar yerini gezen Ünver, İlçe esnafı ve pazarcı esnafını dinleyerek onlarla sohbet etti.

“ESNAF ŞEHRİ”

Esnafların sorunlarını dinleyen Ünver, esnafın sırtına yük bindirilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Esnaf demek kendi ayakları üzerinde durabilen, ekonomiye can katan, istihdam sağlayan ve devlete yük olmadan vergisini ödeyen demektir. Esnaf camiasına yük olmak değil, onların desteklenmesi gerekir. Anayasa da bile böyle bir hüküm var. Adapazarı bir ticaret yani esnaf şehridir. Biz esnafımızın, korunması, kollanması adına her şeyi yapacağız” dedi.

MUHTAR ZİYARETİ

Daha sonra Sapanca Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Ünver ve beraberindekiler 20’ye yakın muhtarla köylerde bulunan sorunlar hakkında istişarelerde bulundu. Sapanca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Sapanca Ziraat Odası, Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Sapanca Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı da ziyaret eden Ünver, sektörlerin temsilcileriyle buluştu. Farklı meslek alanlarında yaşanan sıkıntıları dinleyen Ünver, sorunlara karşı çözüm önerileri ve projelerini paylaştı.

“BASKI ORTAMI”

Son olarak seçim bürosunda düzenlenen programda ilk olarak Sapanca Belediye Başkan Adayı Oya Arapoğlu konuştu. Daha sonra konuşan Orhan Ünver ise, burada partililere seslendi. Ünver ülkemizde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, “Bakın ülkemizde ortaya çıkan bir yolsuzluk olayı sonrasında yaşananları iyi takip edin. Başbakan çıkmış meydanlarda hakimi, savcıyı ve polisi tehdit ediyor” dedi. Büyük bir baskı ortamı oluşturulduğunu söyleyen Ünver, “Sakarya’da bunun izlerini de görebilirsiniz. İnsanları konuşmaya korkar hale getirdiler” şeklinde konuştu.

“MEMUR BİLE YAPMAZLAR”

Yerel seçimlerde MHP’nin iktidar olacağını ifade eden Ünver, “Biz meydanların sesine kulak veriyoruz. Milletimizin iradesi ve teveccühü bizi işaret etmektedir. 30 Mart Türkiye için milat olacaktır. MHP’nin zaferiyle millet hizmetle tanışacaktır. İnanın AKP’nin bu belediye başkanlarını bizim belediye başkan adaylarımız belediyeye memur bile yapmazlar. Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere onlar bizim vizyonumuzu hayal bile edemezler” dedi. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 87200 defa okundu.