“Tedbirsizlik büyük bir vebaldir”12 Ocak 2014, Pazar

“STK’LARA ÖNEM VERİYORUZ”

İlçe gezilerine hız veren ve vatandaşlarla buluşan MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. STK’lara büyük önem verdiklerini her fırsatta dile getiren Ünver, İnşaat Mühendisleri Odası ve Sakarya Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. İlk olarak İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Ünver burada çarpıcı açıklamalar yaptı.

“BÜYÜK VEBAL”

İlk olarak İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar ve mühendisleri ziyaret eden Ünver, mühendislerle uzun bir süre sohbet ederek deprem ve kentsel dönüşümün kendileri için öncelik olduğunu söyledi. Depreme karşı ciddi tedbirler alınması gerektiğini ifade eden Ünver, “Deprem gerçeğine karşı mevcut yönetimdekiler söylemden öte geçememektedirler. Bu Sakarya için çok acı bir tablodur. Afetler Allah’ın bir takdiridir. Bunlar olacaktır. Buna önlem almamak ise büyük bir vebaldir” dedi.

BORSAYA ZİYARET

Daha sonra Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve yönetimini ziyaret eden Ünver, borsa faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Adapazarı’nın bir ticaret şehri olduğuna vurgu yapan Ünver, çiftçinin büyük bir sıkıntıda olduğuna vurgu yaptı. Sakarya’da üretim yaparak il ekonomisini ayakta tutan çiftçinin kazanmadığı için şehrin ekonomik darboğaza düştüğünü anlatan Ünver, aynı tablonun ülke genelinde olduğunu söyledi.

SAKARYA ÇİFTÇİSİ

Çiftçinin üretimini destekleyecek çalışmalarının olduğunu söyleyen Ünver, “Halen ekim yaparak para kazanmaya çalışan çiftçimizin kazandığından daha fazla aracılar kazanıyor. Bizim Büyükşehir olarak bir hedefimiz üretici birlikleri kurmaktır. Bu yapının içinde STB olacak, muhtarlar olacak, ziraat odaları olacak. Üretici birliklerimizin kendi yapısı çiftçimizin daha çok kazanmasına mutlak katkı sağlayacaktır. Çiftçimizin önündeki engeller kalkacak, üretici birlikleriyle çiftçi kazanacak” dedi.

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ

Projelerinin detaylarını çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Ünver, vatandaşların kendilerine büyük teveccüh gösterdiğini söyledi. Ünver, “Biz milletimizin sevgimizle, inancımızla, hassasiyetlerimiz ve samimiyetimizle huzurundayız. İnanıyoruz ki yerel seçimler Sakarya için yeni bir sayfanın açılmasına vesile olacaktır. Milletimizin sandıkta yetkiyi bize vereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 84420 defa okundu.