Özel Şahin'den örnek uygulama 20 Ocak 2014, Pazartesi

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Özel Şahin Okulları kurucu temsilcisi Doç. Dr. Şahin Alagöz, Cancan Meyve Presleri firması ile yaptıkları işbirliği kapsamında okul kantinine koydukları portakal sıkma makinesi sayesinde öğrencilerin gazlı içecek yerine doğal portakal suyu içebilmelerine olanak sağladıklarını söyledi.

DOĞAL VE SAĞLIKLI BESLENME

"Elimizden geldiği kadar her şeyin doğal olmasına çalışıyoruz" diyen Alagöz, şöyle devam etti: "Ben aynı zamanda doktorum ve bir öğrenci velisiyim. Hepimiz çocuklarımızı okula gönderiyoruz. Evimizde nasıl onların doğal ve sağlıklı beslenmesine özen gösteriyorsak, okulda da aynı şekilde doğal ürünlerle beslenmesini arzu ederiz. Okulumuzda doğal gıdalarla beslenmeye önem veriyoruz. Gıda mühendislerimizden aldığımız destekle çocuklarımıza en iyi doğal gıdaları vemeye çalışıyoruz. Yemek salonumuzda da aynı uygulamamız var.

MEYVE SUYU TÜKETME ALIŞKANLIĞI

Profesyonel insanlarla çalışıyoruz ve bu işin takibini özenle yapıyorlar. Okul kantinimizde gazlı içecek satmıyoruz. Yapay gıdalardan uzak durmaya çalışıyoruz. Kantine koyduğumuz portakal sıkma makinesi sayesinde aynı zamanda çocuklarımıza doğal meyve suyu tüketme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyoruz. Bu konuda yaptığımız çalışmalardan birini de Cancan firması ile hayata geçirmiş bulunuyoruz. Portakal sıkma makinası çok hızlı ve hijyen bir şekilde işimizi görüyor. Ayrıca, bu makinanın ilimizde üretiliyor olması da güzel. Gurur duyuyoruz.".

“İNŞALLAH FAYDALI OLUR”

Cancan Meyve Presleri Genel Müdürü Tunç Özüuğurlu ise buna benzer uygulamayla ilgili kendilerine bazı taleplerin geldiğini ancak ilk defa Sakarya'da Özel Şahin Okulları’nın bu uygulamayı başlattığını söyledi. "İnşallah herkese faydalı ve örnek olur" diyen Özüuğurlu, çok amaçlı olarak üretilen makinelerde portakalın haricinde elma, nar, kivi, muz ve armut gibi daha birçok meyvelerin de sıkılabildiğini söyledi. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 131225 defa okundu.