Okullarda karne heyecanı23 Ocak 2014, Perşembe

Vali Mustafa Büyük’ ün de katılacağı karne dağıtım töreni, Cuma günü saat 11.00’da, aynı bölgede bulunan Şeker Anaokulu, Türk- İş İlkokulu ve Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılacak.

SANDIKÇI’DAN KARNE MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesa yayınladı. Sandıkçı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğrencilerimizin bir kısmının karnelerinde çok iyi notlar olabileceği gibi, bir kısmının karnelerinde istenilen düzeyde notlar bulunmayabilir. İyi olan karneler için küçük ödüllendirmeler yapılabilir, ancak bu ödüllendirmelerin aşırı düzeyde olmaması gerekir.

“AKRANLARIYLA KIYASLANMAMALI”

Karnesinde kırık notu olan öğrencilerimize anlayışla yaklaşılmasının yanında, akranlarıyla kıyaslanması ve sürekli eleştirilmeleri endişe ve korkuya yol açabileceği gibi kendilerine olan güvenlerini de sarsacaktır. Kaldı ki karneler öğretmenler, veliler ve öğrencilere aittir. Sorumluluğun tamamını öğrencide görmek sağılıklı bir yaklaşım olmaz. Diğer taraftan çocuklarımızın her alanda aynı düzeyde veya bizim beklentilerimiz ölçüsünde başarılı olmasını beklemek de haksızlık olur. Her çocuğun; fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimiyle ayrı bir birey olduğu unutulmamalıdır.

“DİNLENMEYE KATKI SAĞLAR”

Yarıyıl tatili süresince sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanında, kitap okuma, tiyatro, sinema ve benzeri faaliyetlerle çocuklarımızın eğlenmesine ve dinlenmesine katkı sağlanabilir. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. 10 Şubat Pazartesi günü tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin, ikinci döneme sağlıklı, moralli ve zinde bir şekilde başlamalarını ümit ediyorum.” / Haber Merkezi

Bu haber toplam 26161 defa okundu.