"Bunlara sandıkta dersini verin"30 Ocak 2014, Perşembe

Ünver, seçim çalışmalarına Ferizli’de devam etti. Ferizli İlçe Başkanı Muttalip Türk, Ferizli Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgün, il-ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri, MHP İlçe eski Başkanı İsmail Apti ve partililerin karşıladığı Orhan Ünver, ilk olarak Ferizli Karadeniz Spor Kulübü yöneticileri ve futbolcularıyla bir araya geldi. Ardından ise ilçe merkezinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

“SORUNLARI DİNLEDİ”

14. ilçe gezisini tamamladıklarını anlatan Ünver, Ferizli ilçe esnafının sorunlarını dinledi. Esnafı dinleyen Ünver, “Esnaflarımız bizim baş tacımızdır. Anayasa’da esnaf ve sanatkârların korunmasına yönelik tedbirler alınması için hüküm var. Bugün siftah yapmadan kepenk kapatan esnaflarımızın bu hale gelmesinin nedeni AKP’dir. Bunlara sandıkta dersini verin” dedi.

SEÇMEN İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIŞI

Gezilerin ardından ilçe merkezinde seçmen iletişim merkezinin açılışı yapıldı. Eski İlçe Başkanı İsmail Apti yaptığı konuşmada, üç hilali Ferizli’de en yükseğe çıkaracaklarını söyledi. Büyükşehir Adayı Orhan Ünver ise, zafere çok yakın olduklarını söyleyerek, “Biz artık 30 Mart’tan sonrasını düşünüyoruz” dedi. Konuşmaların ardından SİM kurdelesinin kesilmesinin ardından açıldı.

İMAR SORUNU

Vatandaşlarla bir araya gelen Ünver, “İlçede büyük bir imar sorunu bulunuyor. Çarpık yapılaşmaya gidilmesi ilçenin gelişmesine engel oluyor. Sakarya iyi yönetilmediği gibi Ferizli’de iyi yönetilmiyor. Her köy ve mahallenin ayrı ayrı çözüm bekleyen sorunları var” dedi.

“BİZE GÜVENİN”

Ünver, “Tarım ve hayvancılıkla ayakta duran ilçe ekonomisi zor günler yaşıyor. Çiftçi ürettiğinden kazanamayınca ilçede esnaf da kazanmıyor, vatandaş da. Bazı mahallelerde alt yapı ve halen su sorunları var. Bu sorunları biz çözeriz. Ferizli’de Mustafa Akgün, Büyükşehir’de bizim üstüsünden gelemeyeceğimiz bir iş yok. Yeter ki bir kere bize güvenin bir şans verin. Bu zihniyete artık yeter deyin” diye konuştu. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 129628 defa okundu.