ADLİYE ŞEHİR MERKEZİNE29 Mayıs 2014, Perşembe

“Adliye’nin Camili’de hizmete başladığı 5 yıl oldu. Bu süre zarfında toplumun tüm kesimi Adliye’nin yanlış yerde olduğu konusunda fikir birliğine vardı. Ayrıca Adliyemiz fiziksel olarak da yeterli değil. Hâkim ve savcı lojmanlarının Adliye’nin çok yakınında bulunmasına rağmen, adliye çalışanlarımız da Adliye’nin şehir merkezine taşınmasını istiyor.”

ŞEHİR MERKEZİ
“Bu konuda hem yeni gelen Başsavcımız, hem biz, hem de şehrin yerel yöneticileri olarak bir fikir birliği içerisindeyiz. Şu anda yer bakılıyor. Şehir merkezinde veya şehir merkezine çok yakın bir bölgede bakılıyor.  Yeni Adliye binamızın şehir içinde yada çok yakın bölgedecyapılacağını söyleyebilirim. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve milletvekillerimiz ile görüşüyoruz.”
BAKANLIKTAN ONAY
“Adalet Bakanlığı’nın bu konuda çok ciddi bir beklentisi var. Bir hazine arazisinin gösterilmesi durumunda yeni adliye binasının yapılacağını Bakanlığın üst düzey; müsteşar ve müsteşar yardımcıları da onaylamış durumda. Ancak şehir merkezinde 30-40 dönümlük bir hazine arazisi maalesef yok. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor.”

Bu haber toplam 54044 defa okundu.