Kozlar Sakarya’da paylaşılacak yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kozlar Sakarya’da paylaşılacak2 Mart 2017, Perşembe

Türkiye nefesini tuttu… Artık tüm çalışmalar 16 Nisan’a odaklandı.  AK Parti ve MHP Evet için bastırırken, CHP ve diğer partiler ise neden Hayır diyecekleri konusunda vatandaşları bilgilendirecek.

Bunun için 3 lider Sakarya’nın meydanlarında kozlarını paylaşacak. Milletvekili Mustafa İsen’in dediği gibi bu bir seçim değil, seçimden de öte…Partiler bunu bildikleri için var güçleriyle mitinglerde halka bildiklerini anlatacak…

Her seçimde bir iktidar olma savaşı vardı. Tabi bu da parlamenter sistem içinde yürürdü. Kazanan yine bu sistem içinde ülkeyi yönetirdi. Şimdi ise sistem değişikliği için sandık başına gidilecek. Yani, Milletvekillerinin fazla bir etkisinin olmadığı, bakanların bulunmadığı farklı bir sistem. Daha ilerisi ise başkanlık yani ülkede eyalet sisteminin hüküm süreceği bir yapı. O yüzden halkın neden ‘Evet’ yada ‘Hayır’ diyeceği konusunda iyi bilgi sahibi olması gerekecek.

Sakarya her ne kadar AK Parti’nin kalelerinden biri olsa da bu referandumda farklı sonuçların çıkabileceğini de gözden kaçırmamak gerekir. Gerek AK Parti’den, gerekse MHP’den hatrı sayılır oy Hayır’a gideceği konusunda duyumlar geliyor. Tabi 16 Nisan’a kadar zaman var. Bu konuda yapılacak olan mitingler de halkın görüşlerini elbette etkileyecektir.

Ne diyelim, son sözler 16 Nisan’da söylenecek…

Senin fikirlerine ihtiyaç var…

Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 6'ncı yılında Sakarya’da düzenlenen program ile anılıyor. Sadece görüneni değil perde arkasındakileri de görebilen bir kişilik. Onu önder yapan da bu özelliğiydi. Siyasetçilerde pek bulunmayan sözünde durma, yalan konuşmama ve bugün ne söylenilirse yarın da aynı tavrı sergileme özelliği, onun en önemli vasıflarından olmuştur.

Sadece dini ilimlerde değil, müspet ilimler de önderlik etmesi onu ayrı kılan bir karakterdi. Ekonomideki başarısını ise zaten söylemeye gerek  duymuyorum…Rabbim taksiratını affeylesin, mekanının cennet etsin. Senin fikirlerine ihtiyaç var hocam, hele ki şu günlerde…