SATSO eleştirilemez mi? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

SATSO eleştirilemez mi? 8 Haziran 2017, Perşembe

Bazı insanları yada kurumları anlamak güç. Sanki hatasız, günahsız ve eleştirilmeye ihtiyaç duyulmayan bir ortamda faaliyet yürütüyorlar. Öteden beri eleştiriye gelmeyen kişilere yada kurumlara karşı mesafeli olmuşumdur.

Zira; karşı tarafın hatasını söylemek onlara zulümdür; acı verir. Hep iyi şeylerden bahsedeceksin ki yüzleri gülsün…

Öte yandan “Biz her türlü eleştiriye açığız, önümüzü böyle görüyoruz” şeklinde klasikleşmiş cümleler yok mu, tam bir akıllara ziyan…Keşke ağzın söylediğini kalp de tasdik etse…

İşte bu kurumlardan biri de ilimizde kuruluşunun 100. yılını kutlayan SATSO…

Önceki gün gazetemizde “Laf çok icraat yok” başlıklı bir haber yayımladık. Aman Allah’ım kıyamet koptu. Telefonlar üst üste…Ne yaptık? SATSO’yu eleştirdik. Yahu biz bu şehirde yaşamıyor muyuz?

Sizin insanları yada kurumları eleştiri hakkınız var da halkı aydınlatmak, bilgilendirmek adına yaptığımız eleştiri haberine bizim hakkımız yok mu?

Efendim?

Elbette var diye duyar gibiyim..Hee o zaman bir takım kişileri devreye sokup da telefon yağmuru tutmasına ne diyeceksiniz?

Gelelim SATSO’nun bu şehirde neler yapıp neler yapmadığına; isterseniz bunu maddeler halinde toparlayalım…

Artılar – eksiler

-Her yıl iftar yemeği verirsiniz ama ihtiyaç sahiplerine değil, zenginlere…

-Şehirde her konuyu konuşmaya yetkilisiniz, güçlüsünüz ama Sakarya’nın en önemli konularının çözümünde bir basın toplantısı yapmaz yada görüş bildirmezsiniz.

-Adapazarı Ekspresi’nin Gar’a gelmesi için 40 bin vatandaşımız imza topladı ama siz bu konuda hiçbir şey söylemediniz çoğulculuktan yana olmadınız.

-1000 yataklı hastane konusunu her zamanki gibi desteklediniz ama girişim yönünde çabanız olmadı.

-Raylı sistemler konusunda şehrin ihtiyacı ve modernleşmenin gerekli olduğuna vakıfsınız ama yine bu konuda da (birçok konuda olduğu gibi) görüş bildirmediniz.

Yerli oto konusunda hazırız dediniz fakat Bursa, Kocaeli, Eskişehir gibi iller hazır olmakla kalmadı projelerini çoktan ilgili yerlere ulaştırdı.

-Çeşitli ziyaretler geziler düzenlersiniz ama onlardan da şehrimiz adına elle tutulur bir sonuç çıkmadı.

-Yaptığınız faaliyetler mi? Milli eğitimle çeşitli protokoller, iş gezileri, meclis toplantıları ve TİM’den gelen ihracat rakamlarını yorumlayıp basına yollamak..İşte hepsi bu.

Sizlerden kısaca ne mi istiyoruz? Bu şehrin ana sorunları konusunda çözüm üretmeseniz bile en azından görüş bildirin. Bu görüşlerinizden dolayı kim gücenirse gücensin…Yeter ki ses çıkarın…

Not: SATSO cevap hakkını kullanırsa bu köşeden aynen yayınlayacağım.