Yolun açık olsun yürekli adam yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Yolun açık olsun yürekli adam5 Temmuz 2017, Çarşamba

İşini iyi yapan insanları her zaman takdir etmişimdir. Ne iş olursa olsun, o işte azim ve kararlılık varsa sonu hep iyi olur.

Simit mi satıyorsun, en çok satan ol…Oto tamirciliği mi yapıyorsun, en iyisi ol herkes seni arasın…Öğretmen misin, en farklısı ol öğrenciler arkadan gözyaşı döksün…Kısacası ne olursan ol, hep en iyisi olmaya çalış. Hayat felsefem budur. Bu yüzden en iyileri hep sevmişimdir.

Zaten başarı da bunun arkasında gizlidir. İyi olan kazanır…

Konu zaten malumunuzdur; İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Valililer Kararnamesi ile ilimizde 3 yıldır görev yapan Hüseyin Avni Coş merkeze alındı. Bazıları hariç herkes, başka bir ilde görev yapacağını zannederken Vali Coş merkeze çekildi. Tabi kendisiyle birlikte 19 Vali de aynı durumda.

Peki 3 yıl içine ne yaptı Vali Coş? Eğitimden sağlığa kadar ilimizdeki pek çok sorunun takipçisi oldu, bazılarını zaman içinde sonuçlandırdı. Sabah ezanında uyanıp, namazını kıldıktan sonra esnafla sohbet eden Coş, şehrin bütün sorunlarına hakim bir kişilikti.

Hitabeti kuvvetli, ileri görüşlü, hafızası son derece diri ve okumayı çok seven bir Vali’yi neden görev yeri değişikliği yerine, merkeze çekildi?

Cevabı basit…Bazıları istemedi..Hedef seçildi  çünkü yaptıkları eylemlerle dikkat çekti. Öyle ya, o yaptığı eylemler birtakım kişilerin gözüne girdi.

Hayır, sen yapmamalıydın, gözde olmamalıydın..Özellikle de FETÖ ile mücadelede sen kahraman olmamalıydın. Çok yükseldin, artık senin gitme vaktin dediler…

Ve dedikleri gibi de oldu…

Alnı secdeden kalkmayan bu kişilerin kin, nefret, haset ve kara kalpleriyle Allah’ın huzurunda nasıl duracaklarını merak edenlerdenim…İslamı yaşıyorum edasıyla kibirleri tavan yapan, bir yandan da islamın tamamen red ettiği bu huyları içlerinde nasıl barındırıyorlar?  

Yolun açık olsun yürekli adam…Allah, doğruların yanındadır…

 

Bir zamanlar coşkuyla karşılıyordunuz?

İnsanoğlu nankördür. Bunu kainatın ‘Sahibi’ ayetlerinde  bahsediyor. Güzel işleri, hayata dair iyi olan şeyleri hep göz ardı ederiz.

İlk geldiği zamanı hatırlıyorum Vali Coş’un..Kimler gelmedi ki o coşkulu karşılamaya..Ve sonrasında yüzlerce ziyaret..

Önceki gün Vali Coş ayrıldığında onu göndermeye gelenlere bakıyorum; vekillerden sadece Mustafa İsen, belediye başkanlarından ise sadece Süleyman Dişli…

Ya diğerleri?

Diğerleri yok. Olanlar ise bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri…

Doğru insan nereye giderse gitsin huzuru içindedir..Gün gelir, ayağını kaydıranlar da makamlardan indiklerine yanlarında o kadar insanı bile bulamazlar..Bu dünyada çıkış olduğu gibi inişleri de var…Bunu unutmayın…!