SEDAŞ…

SEDAŞ… yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

SEDAŞ…7 Ağustos 2017, Pazartesi

Devamlı basında görürüz, ‘SEDAŞ şu arızayı giderdi’ diye. Kış şartlarındaki çalışmalarını bir şekilde basın ile halka duyururlar tabiî ki yaptıkları haberler doğru.

Fakat 186 arıza servisini uzak mahallelerden aradığın zaman yandın. Neden mi? Karşına çıkan kişi sormaya başlar, doğal olarak adresi söylersin soru devam eder. Yakınınızda cami var mı, okul nerede…?

Mahalle olalı üç buçuk yıldan fazla bir zaman olmuş, Hendek Belediyesi bu uzak Mahallelere adres vermiş ama her nedense SEDAŞ bu adresleri güncellememiş gibi görünüyor.

Malum Köyler Mahalle olunca bazı kurallar doğal olarak değişti.

Çok eski yıllarda bu uzak mahallelere elektrik geldiği zamanlar o dönem köylü imece usulü çalışarak kendine düşen direk yerlerini kazıp elektriğe kavuşmuştu.

Yıllar içerisinde bu köylerin (mahalle) büyümesiyle birlikte haliyle elektrik ihtiyacı artmış. Geçtiğimiz yıllarda hatlar yenilenmiş fakat kış şartlarından dolayı bazı mahallelerin direkleri değişmemişti.

Yeni Abone

Vatandaş bu uzak mahallelerin birine ev yapmış, müracaatını yapmış, gelip bakılmış, ‘Senin elektrik alabilmen için iki adet direk gerekiyor bizim dikmemiz gerekir’ denilerek gidilmiş.

Aradan bir yıl geçmiş, ses soluk yok. Vatandaş mağdur. Bunun gibi yine bu mahallenin bazı mevkilerinde yeni abone ve değişmesi gereken 18 direk olduğu söyleniyor.

Ben de geçen yıl SEDAŞ’ın haber servisine mail attım fakat gözden kaçırmış olacaklar ki bir müddet sonra tekrar mail attım ve cevap geldi. Abone ismi ve numarasını yazmıştım gelen cevap Haziran ayının son günleri idi ve ‘Temmuz ayı içersinde ismi geçen abonenin direkleri dikilecek’ yazıyordu. Sizler bu yazıyı okurken Ağustos ayının bugün yedisi ve aradan bir yıl geçmiş halen bir çalışma yok.

Arıza olunca yapılacak, tel kopunca onarılacak. Aboneler yaktığı elektriğin parasını zaten öder. Yani bu yapmış olduğunuz işler sizlerin asli göreviniz. Her ne kadar bizlere ballandıra ballandıra anlatsanız da.

Bu direk işleri belki taşeron müteahhide verilmiş olabilir ama muhatap SEDAŞ’tır. Onun için de bir an önce bu abonelerin mağduriyetini ve şikâyet edilen diğer direklerinin tamiratını gidermek SEDAŞ’ın asli görevi.

Reklamı bırakalım, mağdur olan abonelere bakalım. Kış geliyor değişmesi gereken direkleri değiştirelim, dikilecek direkleri dikelim, artık iş zamanı.

Hoşça kalın…