Şikayetler, Altınlar Fora, senmi İYİ sin benmi27 Ekim 2017, Cuma

Telefonumuza gelen Watsap mesajlarından anladığımıza göre şu araçlardaki cam filmi işi çok can sıkıyor. Araçlarının camlarında Film olan veya sonradan taktıranlar  hatırı sayılır şekilde saydırıyorlar.

Bana göre de haklılar. Araçlarında Cam filmi olmayanlar aylar önce çıkarılan serbestlik sonucu gidip camlara film yaptırdılar, yani film yaptırdılar diyoruz da bu işin bir maliyeti ve yapılana kadar da zaman kaybı var. Bizim aracımız biraz eski model olduğu için film yaptırmadık ancak yaptıran dostlarımızın araçlarının çok güzel olduklarını gördük.

Millet tam film sefası sürecek, yazın güneşten kendini koruyacak, çoluk çocuk gezerken kem gözlerden uzak olacak derken her şey tersine döndü nedendir, niçin dir bilinmez bu kez araç cam filmlerine toptan yasak geldi. Hem de sonradan yaptıranlar derhal söktürecek söktürmezse hatırı sayılır bir para cezası yazılacak.

Eskilerin bir deyimi vardır “ Tut kelin perçeminden” diye, yani kelde perçem bulsak tutacaklar ve hiç bırakmayacaklar. Eminim araç sahipleri şu film yasağı getiren kişilere çok övgülü sözler söylüyorlardır. Son yıllarda en saçma ve nedeni anlaşılamayan serbestlik ve ardından gelen yasak derhal tekrar görüşülmelidir, ben demiyorum telefonumuza gelen yüzlerce mesaj diyor.

Son günlerde gene milletin Altınına göz dikmeler başladı. SATSO başkanı Mahmut Kösemusul dostumuz bir çağrı yaparak “Yastık altındaki Altınları çıkarın” demiş. Gazetemizdeki arkadaşlar bu toplantıyı izlediler ve Kösemusul’un konuşmasını bana anlattılar. Aslında bu çağrı Mahmut Kösemusul’un bire bir çağrısı değil. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu çağrıyı ilk yapan kişi. Onun sözlerini duyan üst düzey yöneticiler hemen ardından aynı çağrıyı yapıyorlar ve “Ben de konuştum” misali ortaya çıkıyorlar. Kösemusul dostumuz “ Yastık altındaki altının ekonomiye faydası yok” şeklindeki lafları insanlarımızı sadece güldürür. Nedeni ise gayet açık; Halkımızın artık yastık altında Altın saklayacak hali de yok, durumu da . Altınlar artık kasalarda, o kasalarda üst düzey insanlarda. Yani çağrıyı artık değiştirip gariban halkın boş yastık altına bakılacağına Mahmut Kösmusul ve diğer üst düşey yöneticilerin “ Bakın biz kasalarımızı açtık, orada sakladığımız altınları ekonominin hizmetine veriyoruz, işte fotoğrafı işte bozdurduğumuz altınların yasal kağıtları” demeleri lazım. Bu konuda başka bir şey demiyorum.

Benim hiç ilgilenme durumun olmadığı ve olmayacağı da açık olan bir parti kurulmuş adı da İYİ parti imiş. Yahu İYİ adla partiyi nasıl anlatacaksın, kuranlar İYİ olsunlar da göze hitap etsinler. Kurucuların tamamına değil de bu oluşumda Nuri Okutan Vali’mizin bulunmasına çok üzüldüm. O güzel Valimiz gönlümden silindi gitti. Parti  kurdukları için değil beraber olduğu bazı isimlerin olumsuzluğu için.

27.10.2017