Metal yorgunluğu sadece siyasi partilerde mi var?6 Kasım 2017, Pazartesi

AK Parti’de metal yorgunluğu adı altında değişim rüzgârı devam ediyor.

Peki ama bu metal yorgunluğu sadece siyasi partilerde mi var?

Şimdi bu nereden çıktı diyeceksiniz?

Çağımız iletişim çağı.

Hep övünürüz fakat gelelim asıl konumuza.

Genelde mahalle muhtarları yetkililerle toplantı yaptığı zaman iletişim konusu hemen gündeme gelir.

Türk Telekom ile ilgili şikâyetler sıralanır ama çözüm hak getire.

Yıllar önce uzak mahallelerden biri olan Hendek Dikmen Mahallesi’nde telefon altyapısı çekilmiş ve halen yıllar önce çekilen bu altyapı ile hizmet verilmeye çalışılıyor.

Telefon santralleri zaman içersinde değişikliğe uğramış, günün şartlarına uyarlanmış yani bugünkü tabirle güncellenmiş.

Dikmen Mahallesi’nin Yamaçlı mevkiinde  bir hanım kardeşimiz internet için bir buçuk yıl önce müracaat ediyor. Gelinip bakılıyor. Gelen kişiler bağlanması için 4 adet direk gerektiğini söylüyorlar. Bunun için de Adapazarı’na abonenin müracaat etmesini söyleyip gidiyorlar.

Dikmen’den Hendek 32 kilometre, Hendek’ten Adapazarı da 32 kilometre yani abone olmak için 64 kilometre gidip direk için müracaat edecek.

Yine geçtiğimiz günlerde aynı mevkide bir başka kişi internet için müracaat ediyor. Yine gelinip bakılıyor. Bu abone için bir direk gerektiği söyleniyor ve o da  Adapazarı’na yönlendiriliyor.

İnternet için kuruma müracaat ediyorsun, aynı kurum geliyor bakıyor ama direk gerektiği zaman Adapazarı’na yönlendiriyor.

İnterneti bağladığın zaman sen para kazanacaksın, sıkıntıyı abone çekecek bu nasıl bir hizmet anlayışı?

 

Bu resmen metal yorgunluğu

Gelen aynı şirketin elemanı direk gerekiyorsa; abone müracaat etmiş, çocuğu okula gidiyor, bazı bilgilere ulaşması için internet gerekiyor, kendi elemanın bağlanacak yeri tespit etmiş gerekeni neden aboneye değil de kuruma bildirmiyor, yoksa gelen elamanlarına güvenmiyor mu?

Bir de öyle bir şey ki Dikmen Mahallesi’ndeki telefon hatlarının birçoğu fındıklık ve tarlalardan geçiyor. Bu bölge Sakarya’nın en yüksek noktası ve kar yağışının fazla oldu yer. Geçtiğimiz yıllarda 2 ila 4 metreyi bulan kar yağışları oldu. Bir arıza anında kışın bu arızalar nasıl giderilecek?

Kimsenin işini kimseye öğretecek halimiz yok fakat artık bazı değişimler olması gerekiyor.

Halk hizmet bekliyor, yapsak mı yapmasak mı? İlçemizde internet müracaatı alınıyorsa gereken çözümleri yine kurum içinde çözüp halka hizmet verilmeli ve artık insanlar bürokrasiden kurtarılmalı. Direk gerekiyorsa Telekom kendi kurumu içinde çözüm üretmeli. Halk hizmet bekliyor, çağımız teknoloji çağı insanları bunaltmamak gerekir.

Yok müracaat Hendek’te, diğer işlemler Adapazarı’nda diyorsanız o zaman ilçemizde şubeye gerek var mı?

Hoşça kalın…