Sakaryaspor ucuz atlattı!

Sakaryaspor ucuz atlattı! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Sakaryaspor ucuz atlattı!6 Kasım 2017, Pazartesi

Sakaryaspor yeni stadında konuk ettiği Karagümrükspor önünde galip gelmesine karşın oynadığı silik futbolla beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

Bilhassa mücadelenin ikinci yarısında ortaya konan kötü oyun hem beni hem de Yeşil-Siyahlı taraftarların şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

Karagümrükspor, sahamızda oynadığımız hem Kahramanmaraş’tan hem de Nazillispor’dan çok daha dirençli ve tehlikeli bir takım kimliği görüntüsündeydi. 

Yeşil-siyahlı taraftarların beklenen ilgiyi göstermediği müsabakada alınan galibiyet kimseyi rehavete sokmasın.

Sakaryaspor bu futbolla ve bu oyun anlayışıyla ne kadar başarılı olur sorusunun cevabını kalan maçlarda daha iyi göreceğiz.

Görünen o ki biz bu taktik anlayışıyla hiçbir zaman ileride çoğalamayacağız ve göze hoş gelen bir futbol izleme şansını elde edemeyeceğiz.

Yerini bulmayan paslar, top rakipteyken adam paylaşımının geç yapılması, gereksiz uzun top hevesi, hücuma çıkarken pas tercihlerinin yanlış yapılması, hücumda çoğalamamak en büyük problem olarak çıktı. 

İnanılır gibi değildi. Ferhat olsun, Burak olsun, Ramazan olsun. Bu saydığım üç oyuncu top kendilerindeyken yanlarında daha garantide bekleyen oyuncu varken, sürekli ters kanada oynama hevesleri anlaşılır gibi değildi.

Tabii ki oyun sıkıştığı zaman oyunu açmak için topu terse taşıyacaksın. Ancak her terse atılan topun rakip oyunculara gitmesi karşısında teknik patron Osman Özdemir’in çaresiz kalarak oyuncularına hiçbir müdahalede bulunmaması şaşkınlığımızın bir kez daha artmasına neden oldu.

Osman Hoca da tabii ki takımının iyi, göze hoş gelen, rakibi sahasına hapseden bir futbol izlettirmek istiyor ancak geride kalan haftalarda maalesef bunu bir türlü göremedik.

Sakaryaspor’n ilk yarıda sergilediği futbol ikinci yarıya oranla daha etkiliydi.

Devreye golsüz eşitlikle girilen maçın ikinci yarısına hızlı başlayan temsilcimiz beklenen golü 56. Dakikada sahanın en verimsiz oyuncularından Coşkun’la buldu.

Özdemir, tecrübeli oyuncuya çok fazla sabretti. Ayakta durmakta zorlanan Coşkun’un maçtan sonra Özdemir’in yanına gidip kendisini oyundan almadığı için teşekkür etmesi gerekirdi. Golcü oyuncunun kendini bir an önce toparlaması gerekiyor. Dönelim maça; Golden sonra Yeşil-Siyahlı futbolcuların telaşlı oyununu anlamak mümkün değildi. Karşılarında Sakaryaspor’un gücünü gösteren bir futbol anlayışını kabul ettiremediğimiz mücadelenin son yarım saatinde rakip takımın golü bulması içten bile değildi.

Gereksiz telaş yapan Yeşil-Siyahlı futbolcular, hücuma çıkarken birçok topu rakibe hediye ettiler. Böyle olunca da kendilerine güven gelen Karagümrüklü oyuncular kalemiz önünde daha çok gözüktüler.

Ercüment güven verdi

Ancak kalesinde devleşen ve arkadaşlarına müthiş bir güven veren Ercüment faktörünü de es geçmemek gerekiyor. Dünkü maçın kazanılmasında ön plana çıkan isimlerin başında gelen Ercüment’i tebrik ediyorum.

Rakip takım son dakikalarda kalemizde baskıyı iyice arttırdı. Sağlı sollu ataklarla kalemizde gol pozisyonları bulan Kırmızı-Siyahlı ekip, son vuruşlarda bir türlü etkili olamadı. Karagümrüklü oyuncuların pas tercihlerindeki yanlışlıklar Sakaryaspor’un galip gelmesindeki en büyük etkenlerin başında geliyor. Karagümrük takımının orta sahasında, kanatlarda oynayan kaliteli oyuncular gibi futbolcuları olsa bu maçın skoru kesinlikle böyle olmazdı.

Ne olursa olsun kazanılması gereken bir maçtan kötü oynayarak galibiyetle ayrılmak büyük takımların özelliğidir. Büyük takımlar kötü günde de kazanan takımlardır.

Bu arada Yeşil-Siyahlı taraftarlara özellikle seslenmek istiyorum. Yıllardır aynı tezahüratlar, aynı şarkılarla yıllar geçip gidiyor. Karagümrük seyircisini bizler kadar sizler de izlemişsinizdir. Bir an olsun susmadılar ve takımlarına inanılmaz güç oldular. Tatangaların artık Yeşil-Siyahlı futbolcuları sahada performansını arttıracak yeni besteler üretmesi gerekiyor. 

Serdar yıldız gibi parladı

Sakaryaspor, Karagümrük karşısında önemli bir galibiyete imza atarken, maçın yıldızı şüphesiz Serdar’dı. Özdemir’in Serdar tercihi son derece yerindeydi. Haftalar 18’e bile alınmayan, sabırla formasını tekrar giyeceği günün özlemiyle çalışan ve sonunda dünkü maçta 11’de şans bulan başarılı oyuncu performansıyla sahanın en iyisi olarak göze battı. İlk yarıda rakip takımın 5 atağını kesen, 7 top çalma ile oynayan Serdar’ın futboluna ve çalışkanlığına hayran kaldım. Özdemir’i tekrar takıma kazandıran Osman Hoca’yı tebrik ediyorum.

Talha çok çalıştı

Ayrıca her geçen gün performansının üzerine çıkan Talha’da maçın yıldızları arasındaydı. Çok çalıştı, müthiş paslar attı. Serdar olsun, Talha olsun sahada arı gibi çalıştılar. İki futbolcu Yeşil-Siyahlı taraftarlardan büyük alkış alan Serdar ve Talha zorlu maçta alınan galibiyette ön plana çıkmayı başardılar.