Sakarya’ya neler oluyor?

Sakarya’ya neler oluyor? yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Sakarya’ya neler oluyor? 12 Kasım 2017, Pazar

Sakin, huzurlu şehir diye her yerde anılan Sakarya son zamanlarda adını cinayet ve intiharlarla duyurmaya başladı.

Bu durumun sebebi nedir? Her zaman böyle şeyler yaşanıyor muydu yoksa yeni yenimi ortaya çıkmaya başladı belirsiz? Sürekli cinayet, sürekli intihar, taciz ve her köşede bir olay olmaya başladı.

                                                                 ***

Yeşiliyle doğasıyla huzuru ve güzelliğiyle anılan Sakarya’mız şimdi ise bu olaylar yüzünde Mini Teksas’a döndü. İnsanların bu kadar vahşi duygulara sahip olması tuhaf gelmiyor. Çünkü ne demiş atalarımız “ İnsanoğlu çiğ süt emmiştir.” Bu durumun eskilerden beri yaşandığı doğrudur ama bu kadar çok artması nedendir?

                                                                 ***

Bir ay içinde taciz olayları, cinayetler, intiharlar peş peşe geldi. Geçtiğimiz günlerde gazetemizin çevresinde bir bıçaklama kavgası meydana geldi. Gençler size neler oluyor? Neden böyle yapıyorsunuz? Daha dün bir adamın bir kadını vurduğu ve daha sonra kendini vurduğu söyleniyor. Sebebinin ne olduğu bile belli değil?

                                                               ***

İnsanın içinden sorası geliyor bu duruma gelecek, böyle şeyler yapacak ne olmuş olabilir ki? İnsan bu hale nasıl gelir ki? İşte ben onu bilmiyorum bilmekte istemiyorum.

Benim yemekleriyle, tatlılarıyla, turizm bölgeleriyle en çokta yeşiliyle kendine herkesi hayran bırakan Sakaryam sana neler oluyor? Sakarya vatandaşı size neler oluyor? Artık güzelliklerle adımız anılmıyor.

                                                              ***

Sakarya deyince artık aklımıza bu yaşanmasını istemediğimiz çirkin olaylar geliyor. Sanırım böylede anılmaya devam edecek.

Umut ve ümit ediyorum ki bu durum biran önce düzelir ve eskisi gibi Sakarya ‘Sakarya’ gibi anılır. Adı güzel kendi güzel Sakarya.