Seferler 3 yıl sonra yeniden başladı 5 Ocak 2015, Pazartesi

İLGİ FAZLA DEĞİLDİ

YHT inşası sebebiyle 1 Şubat 2012 tarihinde ara verilen Ada Ekspresi seferleri, test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 3 yıl aradan sonra bugün yeniden başladı. 3 yıllık bir aradan sonra ilk yolcularını alarak yola çıkan Ada Ekspresi, ilk gün beklediği ilgiyi göremedi. Ada Ekspresi ile Pendik’ten Arifiye’ye yolculuk eden Yakup Vergül, seferleri çok özlediklerini belirterek, “3 yıldır özlemle bekliyorduk, başladı mutluyuz. Rahat bir yolculuk yaptık, vatandaşa kolaylık. İnşallah sonu hayırlı olur. Seferler sıklaşırsa daha güzel olacak. Şuan yollar tam değil galiba. Özledik treni, yolculuk her şey çok rahat” dedi.

8 SEFER YAPIYOR

Arifiye-Pendik arası hizmet veren  Ada Ekspresi, TVS 2000 tipi klimalı vagonlarla ilk etapta dört gidiş dört geliş olmak üzere yedi vagonla sekiz sefer yapacak. Ada Ekspresi ilk etapta Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik istasyonlarında hizmet verecek, 2015 yılı ortasında Körfez, Derince, Büyükderbent; 2016 yılı içerisinde ise Diliskelesi, Tavşancıl, Hereke, Kırkikievler ve Köseköy istasyonlarında duracak.

“76 DAKİKAYA DÜŞECEK”

YHT hattının yapımından önce 100 dakika olan Arifiye-Pendik arasındaki seyir süresinin 76 dakikaya düşeceğini belirten Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre, “Adapazarı-Pendik seferlerinde çocuk ve 65 yaş üzeri yolcular 8 TL, genç, öğretmen, 60 yaş üzeri ve gidiş-dönüş bileti alanlar 13 TL, indirime tabi olmayan yolcular ise 16 TL’den seyahat edecek” dedi. İHA

Bu haber toplam 84035 defa okundu.