Tatangalardan ne istiyorum


Tatangalardan ne istiyorum6 Aralık 2017, Çarşamba

Tatangalar  Sakaryaspor tribünleri dolduran ve 90 dakika susmadan, bıkmadan usanmadan yeşil siyahlı takımı destekleyen çok büyük bir grup. Takımın iyi gününde yada kötü gününde her zaman yanında oluyorlar. Bu bizi ve herkesi memnun ediyor, hatta aferin onlara diyerek takdir ediyoruz.

Ancak her işte, her zeminde olduğu gibi bu kesimde de bazı işler iyi gitmiyor, gitmediği gibi aynı hatalar devam ediyor. Hatalar ne derseniz takıma güç ve destek verdiklerini zannedirlerken hatırı sayılır zarar veriyorlar. Bunu ben kafamdan uydurmuyorum, TFF sitesinde sezon başından beri yayınlanan disiplin kurulu kararlarını takip ediniz bana hak veririsiniz.

Geçen hafta da yazdığım yazımda tribün liderlerine bazı tavsiyelerim olmuştu. Özellikle Sakarya- Kocaeli (Körfez)- Düzce doğrultusunda artık dostluk ve kardeşlik havasının getirilmesi lazım demiştim. Sakaryaspor tribünleri (tatangalar) nasıl ki bu hafta misafir olan Niğde Belediyespor taraftarlarına “ Hoş geldiniz” tezahüratı yapıp alkışladıysa artık bu ortamda Kocaeli( Körfez)- Düzce hasımlığı da ortadan kalmalıdır demiştim.

Kırklareli deplasmanına alınmayan Tatangalar için Kırklareli İl güvenlik kurulu yasak gerekçesinde “ Buğsaş ve Altay maçlarındaki saha olayları ile küfürlü tezahüratları” yazmış ve yasak getirmişti. İşte beni üzen ve kahreden işin burası.

Yeniden konuya dönmek lazımsa, şu saha olayları ve küfürden alınan cezaların ortadan kaldırılması lazım. Tribün liderleri baba Murat, Yılmaz Şen, Amigo Ersin hepsi iş güç sahipleri şimdi buradan sormak istiyorum, “bu sevdalıların kendi işyerlerindeki çalışanları her hafta iş yerine şu veya bu yüzden ceza getirse” acaba nasıl davranırlar?

Beğenmediğim ve ağabeyleri olarak bir tavsiyem tavsiyem daha var. Tam takım düzeldi, Engin hoca ile şaha kalktı her şey yolunda giderken birden bire tesisleri basmak yada trübünlerden yönetime ağır laflar söylemek nereden çıktı. Üçüncü ligi geride bırakan ve görünüşe göre büyük yüzde ile 1.lige yol alan bu yönetim ve takım için şu anda yapılan doğrumudur, diye sormak istiyorum.

Ben her zaman işin sakin olmak tarafındayım, hani bir ata sözümüz var “ Kol kırılır yen içinde kalır” İşte bunun bir başka örneği bu hafta Beykan’da görüldü genç ve başarılı oyuncumuz sarılı omuzu hiç görülmedi, formasının içinde aslanlar gibi mücadele etti. Takımını yarı yolda bırakmadı.

Tribün liderleri arkadaşlar, maç sonunda en az 4-5 yöneticimiz ile konuşurken inanın maçtan bir kelime etmediler sadece o pankart ve maç sonu yapılan tezahüratı konuştular, hiç yazmak istemiyorum ama bana “ İçimizdeki düşmanları biliyoruz, bu kışkırtmaları yapanları ortaya çıkaracağız” dediler. Bu sözlerin en büyük destekçisi siz olun diyorum ve tekrarlıyorum Sakaryaspora destek olalım köstek değil, ceza getirmeyelim, övgü getirelim.