Bu güzellik başka yerde yok yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Bu güzellik başka yerde yok28 Aralık 2017, Perşembe

Büyükşehir Belediyemiz bazı işlerde zaman zaman bizim tenkit alanımıza giriyor, yazdığımız yazılara bakıyorum da bu tenkitlerimiz yine yapılan olumlu işlerin ufak tefek hataları üzerine olmuş. Ben şahsen çalışan kurumları ve o kurumun yöneticilerini eleştirirken ince eler sık dokurum.

Her kulaktan dolma söylenene değil de bizzat gidip gördüğüme inanırım. Haber bültenleri ve başta Gazetemiz SAKARYA HALK olmak üzere yayın kuruluşlarının haberlerinden  sizlerinde takip ettiğiniz gibi Zeki Toçoğlu başkanımızın bizzat işaret ettiği Şehrin yeni giriş kapısı olan yeni arter yollar açıldı.

Bu yolların son ikisi Üniversiteye gidiş ile D100 yolundan şehre giriş oldu. Önceki gün bu yeni açılan yollarımızı gezdim. Önce 32 evler kesiminde Üniversiteye açılan yola gittim, çalışan bir kurumun çalışkan yöneticilerinin başardığı fevkalade işi gördüm.                                                                                                                      D 100 karayolu Serdivan kavşağından girilen Üniversite yolu 32 evlerin içine girmeden doğrudan Üniversiteye ulaşıyor. Bu yolda ki o bıktırıcı ve bezdirici Trafik tamamen bitmiş, ortalık o kadar rahatlamış ki anlatılamaz. Gidin görün hakikatten bana hak vereceksiniz, az bile yazmışın diyeceksiniz. Başta Zeki Toçoğlu olmak üzere tüm çalışanları kutluyorum.

Bu güzel yolumuzdan dönerek D 100 yolundan Dörtyol istikametine oradan da Sanayi ışıklarından  Sanayi içine girerek ilk kez göreceğim yeni giriş arterine ilerledim, yeni açılan yol Ulu yola bağlantılı ve Sanayi nin  kuzey çıkışında. İlk kez giriyoruz yavaş gidelim de etrafı görelim dedim.

Hemen daha başlangıçta gördüklerim buraya 100 puan vermeme yetti. Teşekkürler Zeki Toçoğlu teşekkürler Sakarya Büyük Şehir Belediyesi tüm çalışanları. Yani bir iş yapılır da bu kadar mı güzel olur. Değerli okuyucularım bir zahmet kalkın gidin bu yeni giriş arterimizi, yolumuz görünüz bana hak vereceksiniz. Gidiş geliş bölünmüş yol olan bu yer (Çok eskiler bilir  domuz çiftliği)  şimdi eşi benzeri olamayan mükemmel yere dönüşmüş.

Demek ki iyi yapılınca her şey iyi ve güzel oluyor. Sakarya bir marka şehirse bu gibi hizmetlere ihtiyacı var. Şehir içinde Hacıoğlu ve Çeşme meydanı gibi alanlarda yollardan ufak tefek şikayetlerimiz var, ancak bu güzellikler onları unutturuyor. Keşke her yer böyle güzelliklerden bahsettirse.