Erdoğan Isır 1-0 yenik başladı yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Erdoğan Isır 1-0 yenik başladı 4 Ocak 2018, Perşembe

Hayatta en önem verdiğim 3 şey vardır; sözünde durmak, yalan konuşmamak ve emaneti korumak. Bunlar hayat felsefemin ana damarlarını oluşturuyor. Sadece benim değil, ülkede yaşayan tüm fertlerin bu 3 temel dayanağın ne kadar önemli olduğunun farkındayım.

Söz konusunda bu kadar hassas olduğum için sözünde durmayan yada yalan söyleyen insanlara bir o kadar sitemim oluyor.

Efendim sözü fazla uzatmayım; geçtiğimiz günlerde CHP’nin 3 adaylı yarışında rakiplerini geride bırakarak il başkanı seçilen Erdoğan Isır, geçtiğimiz gün köşemin konusu olmuştu. O gün yazdıklarımın halen arkasındayım. Evet, çalışkanlığı, temposu Sakarya il teşkilatına ve siyasete büyük hareketlilik getirecektir.

Bu yönden kendisini tebrik ettiğimi o günkü yazımda ifade etti.

Gelelim diğer konuya; efendim CHP’nin yeni il başkanını geçtiğimiz gün aradım ve tebrik ettim. Hemen arkasından da gazeteci olarak sizlere bir soru yönelteyim dedim. Sorumu sordum ve Erdoğan başkandan konuşmasını bekledim.

Bana, yanıt olarak “Erhancım, mazbatamı aldıktan sonra seninle bir söyleşi yaparız” dedi.

Bende kendisine ikinci soru olarak “Başkanım, başka kişi sizi aramadı değil mi? Başkasına demeç verdiniz mi? dedim.

Cevap olarak aynen aktarıyorum “Kimseye bir demeç vermedim, rahat ol” dedi ve konuşmamız sona erdi. Çok değil, gece yaptığım bir araştırmada daha o günü Erdoğan Isır bir gazete ile söyleşi gerçekleştirmiş. Bir gazeteci olarak ne hissedersiniz?

Moral bozukluğu, kandırılmış ve geçiştirilmiş…

Yukarıda soru ve cevap kısımlarını okudunuz…Erdoğan Isır, “Erhan başka bir yere demeç verdim sana da birşeyler söyleyeyim deseydi, bu gerekten dürüst bir davranış olacaktı. Ama dikkat edin, kimseye demeç vermedim, mazbatadan sonra dedi.

Buradan kendisine sesleniyorum; böyle bir şeye neden ihtiyaç duydunuz? Ne gerek vardı? Ya gerçekten kimseye demeç vermeyeceksiniz yada herkese adil davranıp arayana kişiye birşeyler söyleyeceksiniz..

Açıkçası bu hiç adil olmadı, maça 1-0 yenik başladınız….