Perşembe’nin gelişi...

Perşembe’nin gelişi... yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Perşembe’nin gelişi...8 Ocak 2018, Pazartesi

Sakaryaspor’da bu sezon en çok konuşulan konu para oldu. 15 Haziran 2017’de yine bu köşeden, “Bu sezonun kilit oyuncusu PARA” diye bir yazı yazmıştım. O gün o yazıda ne kadar ciddi isem, yapılan onca transfere itiraz edip, bu transferlerin takımın ahengini bozacağını söylediğim zamanlarda da o kadar ciddiydim. Ancak o dönem bir kaç kişi hariç ne kadar insan varsa şakşakçılık peşindeydi. Yapılan her transferi ayakta alkışlayanlar, geleceği düşünmeden konuşup beni Sakaryaspor düşmanı ilan edenler, hatta ve hatta İrlandalı pozisyonuna kadar düşürüp ağza alınmayacak küfürler yağdıranlar 6 ay sonra gerçeği görmeyi başladı.

   İşlerin bu konuma geleceği o günlerden belliydi. İkaz ettik, uyardık, görevimizi yaptık. Üstüne haftalarca küfür yedik ama Sakaryaspor için çekilen her çile bize sefadır...

   Şimdilerde oyuncular para derdinde haklı olarak. 4 oyuncu ile yollar ayrıldı, Batuhan da para mevzusuna sonunda patlayarak gitmeyi tercih etti. Devamını da bekliyorum açıkçası. Çünkü bu sezon transfer edilen oyuncuların büyük çoğunluğunun rengi ya MOR ya da MAVİ... Ne alaka mı? Öyle işte...

 Yani yeşil-siyah renkleri ilk plana alan oyuncular değil benim kanımca. Onlar tam profesyonel. Kimi kafası eser idmana çıkmaz, kimi sakatım der maça çıkmaz... Parayı 2’nci plana atacak isimleri küstürüp, oynatmayıp adeta onlara mobbing uygularsanız o çok güvendiğiniz BABA’lar böyle sizleri rezil eder.

   Hep eleştiriyorsunuz, biraz destek olun, şimdi zamanı değil diye bize tepki gösterenlere ufak bir kelamım olacak; “İş işten geçti ağalar... Şimdi istediğiniz kadar konuşun!...”