Altyapı Avantajdır yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Altyapı Avantajdır8 Ocak 2018, Pazartesi

Büyükşehir yasasından sonra altyapı yatırımları ciddi bir ivme kazandı. İlçelerde çok önemli altyapı yatırımları hayata geçiriliyor. Yeni hatlar, yağmursuyu imalatları...

Altyapı yatırımlarının yapıldığı bölgelerde önemli kazanımlar elde ediliyor. Bugün şehrimizin mavi bayraklı bir sahili var. Mavi bayrağın kazanılmasında en önemli etkenlerden biri de bu altyapı çalışmaları...

Arama motoruna hangi dilde mavi bayrak yazarsanız yasız bu listede Karasu'nun ismi geçiyor. Bu Karasu için önemli bir kazanım değil mi? Hatta şehir için de büyük bir kazanım.

Bugün şehrin güzeyinden kuzeyine kadar Sakarya Nehri'ne kanalizasyon karışmaması da önemli bir kazanım değil mi? Bugün Eskişehir sınırlarında doğan ve Sakarya'dan Karadeniz'e dökülen Sakarya Nehrine şehrimizden kanalizasyon karışmıyor.

Kanalizasyon ve içmesuyu çalışmaları tamamlanan bölgelerin değerlerinin artması ilçeler için önemli bir kazanım değil midir?

Şehirde vatandaşlara sağlanan içmesuyunun kalitesi çok yüksek. Bilimsel çalışmalar, yapılan bakanlık incelemelerinde de bu gözüküyor. Bu da şehir için önemli bir gösterge değil midir?

Bugün gelişmişlikle ilgili gerçekleştirilen tüm incelemelerde en önemli parametrelerden biri altyapı. Altyapı uzunluğu, içmesuyu yeterliliği, arıtma tesisi sayısı şehirlerin gelişmişlik düzeyini gösterir durumda. Yapılan çalışmalara da bu açıdan bakmak gerekir.

Bir şehir, bir ilçe altyapısı ne kadar güçlüyse, altyapısı ne kadar yeterliyse o kadar talep edilir...

Yürütülen çalışmalar şehir konforunu etkileyen önemli çalışmalar. Bu konfor ilçeler için de önemli parametreleri tetikliyor. Bu kapsamda yapılan işlerde sağlanacak koordinasyon büyük önem taşıyor.

Altyapının geçtiği bölgelerde bozulan üstyapı da elden geçirildi mi ortada hiçbir sorun kalmıyor.