Emniyetten güzel haberler (2) yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Emniyetten güzel haberler (2)7 Şubat 2018, Çarşamba

Emniyet müdürümüz Fatih Kaya’nın yönetimindeki Sakarya Emniyet müdürlüğü mensuplarının çalışmalarının bir kısmını düz yazmıştım. Bu gün konumuza devam edelim.  Fatih Kaya müdürün üzerinde en hassasiyetle durduğu bir konuda okul önlerindeki önlemler. Sizler dikkat ettiniz mi bilemem ama ben okul önlerini  sık sık geziyorum. Girişte, çıkışta daha yoğun olmak üzere emniyet mensuplarımızın gereken önlemleri aldıklarını görüyorum.

Anneler, babalar toplum olarak tüm veliler okul önlerindeki bu güzel tedbirlerden çok memnunlar. Sadece okul önlerimi güvenlik güçlerimiz öğrencilerin kullandıkları servis araçlarını da ince eleyip sık dokuyarak devamlı kontrol ediyorlar. Bir teşekkür de buraya bırakalım ve çok önemli bir konuya değinelim.

Düğünlerde, uğurlamalarda ya da her hangi bir etkinlikte silah atanın vay haline. Müdürü Fatih bey öyle bir tedbirden bahsetti ki artık bu silah magandaları açıkça yandı. Tabi ki nasıl bir tedbir alındığını buradan açıklamayacağım. Müdür bey bize açık açık anlattı, vallahi bayıldım. Helal olsun diyorum.

Güzel ziyaretin uzayan giden konuşmalarında konu Ehliyet ve araç tescillerinin yeni dönemine geldi. Ben ana arterlerdeki usulsüz park ediliş sorusunu sordum. Bunun önlenmesinin, artık git gide arap saçı olan Trafiği rahatlatılmasının şart olduğunu söyledim. Müdür beyi de aynı konudan rahatsız olduğunu hissettim. Bunun hakkında çalışmalarımız olacak dedi.

Tabii ki her şeyin bir sabrı olmalı. Araç tescil ve ehliyet gibi Trafik polislerinin yaptığı işler önümüzdeki ay tamamen noterlere bırakılacak, bu kısımlardan boşalan trafik polislerimiz de denetleme görevine çıkacaklar ve o zaman bu işler daha rahat kontrol edilecek. Müdür Fatih bey mobesa kameralarından usulsüz park konusunun çok dikkatli izlendiğini ve plakaya ceza yazılma konusunun hassasiyetle uygulandığını söyledi, benden uyarması usulsüz park edenler şöyle okkalı bir tebligat elinize gelirse şaşırmayın.

Ben Sakarya Emniyet müdürü olarak Fatih Kaya ve ekibine bu kentte yaşayan bir kişi olarak teşekkür ederim. Elbette ki ilimizde görev yapan diğer müdürlerimizde çok olumlu işler yaptılar. Aralarında olumsuzlarda çıktı, fetocular çıktı, büyük illerimize Emniyet müdürü olanlarda. Olumsuzlar kanunlarımız tarafından nasıl cezalandırılıyor ise böylesine çalışkan ve bizler için canını dişine takan müdürlerimiz ile ekibine bizimde böyle övgüler yağdırmamız boynumuzun borcudur diye düşünüyorum.

Son olarak belirmek istediğim bir çalışmada yeni Emniyet müdürlüğü ile. Bir zamanların şehir kenarındaki müdürlük binası artık nefes alamaz hale geldi ve Erenler kısmında sıkıştı kaldı. Fatih Kaya müdürümüz bu konuyu da genel müdürlük makamı ile müştereken çözdüklerini anlattı ve Maltepe polis evinin yanına yeni emniyet müdürlüğü yapılacağını anlattı. Hem de en kısa zamanda bitirilecek.

İçimize dert olan bir konuydu, hal edilmesi çok iyi oldu.

Teşekkürler Fatih Kaya müdürümüz.