Cinnetten, Cennete!11 Şubat 2018, Pazar

Sakaryaspor Pendik karşısında kolay bitecek maçı zora soktu. Böyle bir maçta 2 farklı üstünlüğü sağlayıp skoru koruyamamak büyük takımlara yakışan bir durum değil. Demek ki bizim bir yerlerde eksiklerimiz var.

Dün Sakaryaspor orta sahası yine çok kötüydü. Serdar Ümit geçen hafta olduğu gibi bu hafta da konsantre değildi. Çok pas hatası yaptı. Ferhat desen sahada var ama görüntü yok. Yunus Emre ise saçları ile ön planda…

Bu takımda Beykan yoksa işin çok zor! Dün ilk yarı pek gözükmedi ancak 2’nci yarıda ayakta kalan tek isimdi. Orta açtı, çalım attı, asistlik paslar çıkardı ve 2 de gol attı. Bir oyuncu daha ne yapabilir? Ancak sağ kanatta işler böyle değil.

Beykan’ın özellikle ikinci yarıda sol kanattan çizgiye inerek arka direğe açtığı 2-3 güzel orta vardı. 4-2-3-1 oynayan Sakaryaspor’un arka direkte adamları olmalı. Bu sistem bunu gerektirir. Beykan bu işi solda iyi yaparken sağ kanatta aynı verimlilik yok. Beykan’ın bu ortalarına dokunacak destek gelmedikçe zor gol atarsın. Nitekim de Sakaryaspor zor gol atabilen bir takım.

Savunma desen evlere şenlik. Özellikle yediğimiz 2’nci golde o nasıl bir savunmadır? Adamlar 3 kez ceza sahası içinden topa vuruyor, vurduruyoruz! Savunamazsan 3’ncüde atarlar! Allah’tan 90+6’da kaderi değiştiren bir adam vardı. Yoksa işimiz bitmişti.

Maçın en ilginç olayı ise geldiği günden beri sert eleştirilere maruz kalan Mahir Sağlık’ın son nefeste attığı gol oldu. Mahir öyle bir gol attı ki belki de Sakaryaspor’a 1. Ligin kapısını açtı.

Dün kazanamasaydık artık şampiyonluğu falan konuşmaya gerek kalmayacaktı. Ancak hem Gümüşhane’nin kaybetmesi hem bizim bu büyük maç öncesi zor da olsa kazanmamız yeniden bizi şampiyonluğa bağladı. Ancak bu futbolla Gümüşhane’yi yenmek mi? Birbirimizi kandırmayalım!...