Gün SAKARYASPOR’a sahip çıkma günü!11 Mayıs 2018, Cuma

Bandırmaspor ile bugün çok önemli maça çıkacağız.

İki takım da kazanmak için sahaya çıkacak ve inanıyorum ki temposu yüksek bir maç olacak.

Bugünden söylemek çok zor. Futbolun güzelliği bilinmezliğinden, tahmin edilemezliğinden gelir. Ama bugüne kadar Play-Off maçlarında aldığımız sonuçlara futbol penceresinden bakıp, verileri alt alta koyduğunuzda Sakaryaspor’un Bandırmaspor karşısında gruptan çıkma şansının daha fazla olduğu yönünde gözüküyor.

Ligin son haftasında Bandırma karşısında aldığımız farklı mağlubiyete kimse aldanmamalı. Ben böyle düşünmüyorum. Bandırma sana tam kadro çıkmış, sen ise 7 eksikle çıkmışsın. Ve bu maçtan kazanacağın hiçbir şey yok!

Bu maç öncesi 7-8 oyuncunun sakat olduğu ve riske edilmediğini hepimiz biliyoruz. Ercüment ve Ferhat’ın sakat olması nedeniyle kale altyapıdan yetişen ve hayatında ilk defa profesyonel maça çıkan Aykut’a teslim edilmişti. Ayrıca fazla forma şansı bulamayan diğer oyunculara böylesine önemsiz bir maçta forma şansı verilmeyecekti de ne zaman verilecekti? Bunun yanında aldığı 4 maç ceza sonrası maç kondisyonu açığı bulunan Beykan da tekrar forma şansı bulmuştu. 

Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Hafif sakatlıkları bulunan Ferhat, Serdar, Mahir, Ramazan Çevik, Batuhan, Ercüment gibi as oyuncuların bir kısmı riske edilmemiş Serdar, Mahir ve R.Çevik oyuna sonradan dahil edilmişti. Bu oyuncular maça ilk 11’de başlamış olsaydı ve bir sakatlık yaşamaları halinde fatura kesinlikle Engin Korukır’a kesilecekti.

Ancak birileri sürekli bu mağlubiyetin sorumlusu olarak Engin Korukır’ı ve belli oyuncuları sürekli Yeşil-Siyahlı taraftarların önüne atıyor. Bir takım sözde Sakaryaspor sevdalıları hala Bandırmaspor karşısında alınan farklı mağlubiyeti tartışıyor. Bunları kimsenin yemeyeceğini bu işleri buralara getirenler çok iyi bilmeli…

Siyahla beyaz kadar fark olacak!

Detaya fazla girmek yok. Esas güç gösterisi şimdi olacak. Son Bandırma maçı ile bu akşamki maç arasında siyahla beyaz kadar fark olacak. Buna hepimiz bu gece şahit olacağız.

Play-Off turunda her şeyi hesaplamak zorundasın.

Öncelikle kendi sahandaki maçı kazanacaksınız. Ardından da diğer maça ayrı bir strateji uygulayacaksın.

Sakaryaspor’un mental olarak maça hazırlanması psikolojik olarak çok önemli. Teknik heyet ve sözünün arkasında olanlar Yeşil-Siyahlı futbolcuları toparlamaya çalışırken birilerinin de yıkmaya çalışması Sakaryaspor’u hedeflerinden uzaklaştırmanın mücadelesini veriyor.

Hele ki teknik patron Engin Korukır’ı birilerinin sürekli olarak taraftarın önüne atmasını anlamakta güçlük çekiyorum. Korukır’ın ne futbolculuk geçmişini ne de antrenörlük kariyerini ve başarısını ağzıma alacak kadar kafayı yedim…

Devre arasında Balıkesir ve Eskişehirspor’un Korukır’ı takımın başına geçirmek istediğini hem ben hem de Sakaryaspor’u Korukır’a teslim eden ve kulübün anahtarını ona teslim edenler çok iyi biliyordur. Korukır doğup büyüdüğü, altyapısından yetiştiği

42 puanı kim topladı?

Sakaryaspor’u düzlüğe çıkarmak için gecesini gündüzünü katarken, onun ve futbolcularının başarısını görmezlikten gelip istifasını istemek ancak basit ve hayatında hiçbir şeyi başaramayan insanların beklentileridir.

Korukır bu takıma geldiğinde Sakaryaspor Play-Off’un dışındaydı. Bugün itibarıyla 42 puan toplayarak Yeşil-Siyahlı takımı Play-Off oynatmasına karşın hala da başarısız olarak gösteriliyor.

Korukır’ı başarısız olarak görenlere 42 puan neyin başarısızlığı diye sormak gerekir. Bu puanları ki topladı? Korukır elindeki malzemeyle doğru işler yaptı, ancak hep yalnız kaldı.

Herkes haddini bilmeli ve yaptığı işi layıkıyla yapmalı…

Geçen seneden beri şampiyonluk primlerini alamayan, 17 maçtır maç başlarını ve 5 aydır para almayan futbolcular ve 4 aydır emeğinin karşılığını alamayan teknik heyet ve yardımcılarına verilen sözler yerine getirilmeyecek ve sonra da futbolcular ve teknik heyet suçlu ilan edilecek.

Yönetimde birlik yok!

kulüp içindeki huzursuzluk had safhada. Bunun da sorumluları çok net… Futbolculara ve teknik heyete aylardır beş kuruş vermeyen başkan İsmail Gürses ve bazı yöneticiler takımdaki huzursuzluğun mimarlarıdır.

Sakaryaspor’un nereye gidebileceğini söylemek için başkan İsmail Gürses ve yönetiminin futbolculara olan sözlerini yerine getirip getiremeyeceklerini beklemek gerekiyor.

Futbolda ileriye çok bakmayacaksınız. Hayal edeceksiniz ama tek tek düşüneceksiniz.

Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen şehir kenetlenmiş, taraftar takımına ve teknik patron Engin Koruır’a inanmış vaziyette.

Sakaryaspor bu sezon hedefe gidecek kadroya sahip… 

Şimdi düne kadar yaşananlara dur deme zamanı geldi. Tüm bu yaşanan olumsuzluklar artık dünde kaldı. Bugün ayrı bir gün… Ve yarın umutla dolu. Zira bir durak ötesi yarı final yolu… Hayıflanmaların, sızlanmaların, “olmayaydı, iyiydi” türünden surat asmaların zamanı değil.

Bu takımı sıradanlıktan bu düzeye Engin Korukır ve futbolcuları getirdi. Her şeye bir set çekilmeli ve bugün Yeşil-Siyahlı taraftarlar maç öncesi futbolcuları bağrına basmalı… Onlara ne kadar değer verildiğini bir kez daha göstermeliler. İçinde bulundukları güvensizlik ortamından uzaklaştırmalı ve motivasyonlarını maksimal seviyeye çıkarmalı. Bugün Yeşil-Siyahlı taraftarlara çok iş düşüyor. Hem teknik heyete ve futbolculara tam destek verilmeli.

Başka Sakaryaspor yok!

Bu akşamki maç Bandırma ile oynadığımız iki maçtan da farklı olacak. Sakaryaspor Play-Off’lara alışık… Bandırma karşısında sahada bambaşka bir futbolcu gruba olacak. Sahanın her yerinde rakibine yüzde yüz baskı uygulayan, rakibinin pas yapmasına müsaade etmeyen, alanları daraltan, birbirinin açığını kapatmak için canını dişine takan, tamamen galibiyete şartlanmış bir futbolcu grubu göreceğiz.

Haydi Sakaryaspor sevdalıları… Başka Sakaryaspor yok! Bugün kenetlenmeyeceğiz de ne zaman kenetleneceğiz?

Kırgınlıkları, küskünlükleri bırakalım ve şehrimizin tek markası olan Sakaryaspor’umuzun yanında olalım.

El ele kol kola vererek, bayrağımızı alıp takımımıza tribünlerden tam destek verelim. Bu şehir, bu çocuklar bunu fazlasıyla hak ediyor. Psikolojik olarak takıma tam destek olmalıyız. Gün Sakaryaspor’a sahip çıkma günü! Bir yıllık emekler boşa gitmesin. Bugünler bir daha gelmez. …