Lafa baktım laf yok, adama baktım adam yok yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Lafa baktım laf yok, adama baktım adam yok16 Mayıs 2018, Çarşamba

Bu gün ki yazıma “Bir lafa bakarım laf mı diye, bir söyleyene bakarım adam mı diye” atasözü ile başlayalım gerisi zaten kendiliğinden gelir. Genel yayın yönetmenimiz Hüseyin Cumalı’ın önceki gün ve dün ki  SAKARYA HALK birinci sayfasındaki haberi tam bu atasözü ile ilişkili.

İlk bakışta adam olduğunu sandığımız Prof. Dr. ünvanlı bir meczup, hem de  yüce meclise (TBMM) gidebilmek için Milletvekili aday adayı olmuş ve  kendini tanıtacak programda konuşurken “Sakarya, Bolu ve Düzce maalesef bu yöreler batı’ya çok yakın olmalarına rağmen Türkiye’nin, bağnaz ve yobaz yöreleri” demiş.

Tam da partisinin görüşlerini insanlara, bölgelere ve an’anelerine yansıtmış. Bunlardan başka türlü bir davranış ve konuşma zaten beklenemez, beklenmemeli diye düşünüyorum. Şimdi aralarında oturacaklar ve Prof. Dr. Ünvanlı milletvekili aday adayları Bülent Turan hakkında bir karar alacaklar. Bunlar ilerici ve bilmem ne görüşlü ya büyük ihtimal aday adaylarını kollayacak, koruyacak açıklamlar ile işi geçiştirecekler.

Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu İl de en itibarlı kuruluşta görevli bu kişi hakkında çok güzel açıklamalarda bulundu. Doktor olan kişinin yeminin hatırlattı ve ağzına geleni söyledi. Buradan Zeki başkana teşekkür ediyorum. İsmini yazmıyorum ama çalıştığı o itibarlı kuruluşun sahibi dostumuzun gereğini yapıp bu densizi yollayacaklarından adım gibi eminim.

Gelelim Engin Özkoç’un söylediklerine. Engin Özkoç’ un gazetemizdeki açıklamasına bakıyorum evelemiş, gevelemiş ancak kesin olarak “ Bunun işini hallettik, Eyy hakaret yiyen değerli hemşehrilerimiz adını sanını hem adaylıktan hemde partimizden sildik. Haberiniz ola” diyememiş. Söyledikleri her politikacının yuvarlak lafları. (Bazı pasajlar alıyorum) “ CHP den herkes aday olabilir. Ama ülkesine, milletine saygısı bulunmayan hiçbir kimse aday olamaz”, “ Kimseyi kendi insanımla ilgili böyle konuşturmam, Konuşursa gereğini yaparım.” “ Bunlarla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.”

İşte Engin Özkoç’ un sözleri özetle böyle. Engin bey, Engin bey bizler hakarete uğrayan yöre insanları olarak böyle laflarla avutulmak istemiyoruz. Bu sözleri söylemek yerine yukarıda değindiğim gibi kısa ve net “ Bu meczupun  adını sanını hem adaylıktan hem de partimizden sildik.” Kelimelerini duymak isterdik.

Ben bu yörede yaşayan ve 74 yılımı tamamlamış bir kişi olarak başta CHP İl yönetimi olmak üzere bu Prof. Dr. ünvanlı meczup Bülent Turan’ı şiddetle kınıyorum. İP partisine gidip gelen Engin Özkoç’a da hala beklediğimiz açıklamayı yapmadığı için üzüntülerimi bildiriyorum.

Heee unutmadan yazayım. Hani o sosyal medyada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her gün aleni söven, olmadık hakaretler yapan hatta Recep diye hitap eden CHP liler neredesiniz, ne oldu dut yemiş bülbüle döndünüz. Hadi klevye başına kahramanlığa devam.

16.05.2018