Mecliste de Yolun Açık Olsun Şampiyon ! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Mecliste de Yolun Açık Olsun Şampiyon !25 Mayıs 2018, Cuma

Malum seçim artık yaklaştı. Tüm partiler millet vekili adaylarını açıkladılar. Bakıldığında tüm partilerde beklenen ve beklenmeyen adaylar var. Sanırım en çok beklenti dışına çıkan AK parti oldu. Üç milletvekilini ve  aday olmak için istifa eden ilçe başkanlarını liste dışı bıraktı Reis.

AK Parti listesinde biri var ki pek çok kişiye sürpriz oldu sanırım. Ancak benim gibi onu yakından tanıyanlar, ani bir kararla ( Reisin isteği üzerine), hayatının en önemli parçası olan motor sporlarında ki aktif spor hayatını noktalamasının ardında böyle önemli bir görev olacağını tahmin etmiştir. Evet Kenan Sofuoğlu kardeşimizden bahsediyorum.

 Medya için ve kendine yada yakın olduğu kişilere listelerde yer bulamayanlar, siyasete aktif olarak  emek verenler bu konuda biraz rahatsızlar. Nasıl olurda bir sporcu, siyasi deneyimi ve kültürü yokken seçilebileceği bir yerden aday gösterilir? Altında milyonluk arabayla parti toplantısına mı gidilir? Böyle düşünenler çoğunlukta görülüyor yazılan ve çizilenlere bakıldığında.

            Ben yaklaşık on yıldır tanırım Kenan'ı. Komşuluk yaptık aynı site de. Rahmetli babasını ve ailenin diğer fertlerini de tanıyorum. Kenan'ı tanıyanlar bilirler özü sözü bir, yalanla dolanla işi olmayan, son derece saygılı ve efendi bir kişiliktir. Üstelik kazanmış olduğu onca itibar, para, şöhret onu neredeyse hiç değiştirmemiş ailesinden aldığı bu hasletleri hep onurla taşımayı bilmiştir. Beş vakit namazını aksatmayan, vatan, millet sevdalısı, sayın Cumhurbaşkanının da en sıkı destekçilerinden biridir. Kazandığı her yarıştan sonra elinde şanlı bayrağımızla yaptığı gösterileri pekçok kişi hatırlar. !5 Temmuz darbe gecesinde, Valilik binasının işgal haberini alınca ilk koşanlardan ve hiç düşünmeden kendini kurşunların önüne atanlardan biridir Kenan. Onun gibi para, itibar, şöhret, sonuna kadar açık avrupa kapıları varken 15 temmuz gecesi annesi ve eşinin yalvarmalarına aldırmadan, gözünü bile kırpmadan vatanı için ölümü göze alan gerçek  vatan sevdalısı olanlardandır.

Motor sporlarına olan sevdasıyla, sıfırdan başladığı kariyerine 5 dünya şampiyonluğu, sayısız zaferler sığdırmış, ülkesini hem bir sporcu hemde insan olarak onurla temsil etmiş. Tabî bu uluslar arası başarılar karşılıksız kalmamış ve kazanılan zaferlerle, başarılarla birlikte geliri de çok yükselmiş. Kazandığı paranın büyük bir kısmını kendi memleketinde değerlendirmiş, fakirin hakkını vermiş, haram olduğunu düşündüğü yüzmilyarlarca lirayı elinin tersiyle itmiş, kazandığı tüm para anasının ak sütü gibi helal olan genç bir kardeşimiz Kenan. Şöyle bir çevrenize bakın lütfen bu saydığım özellikleri taşıyan kaç kişi göreceksiniz...

Kenan!a bazı eleştirileri yaparken iki kere düşünmek gerekir.

Bir de Kenan'ın siyaset konusunda tecrübesizliği ve ülke meselelerine yeterince hakim olmadığı eleştirileri var. Zaten kendisi de söylüyor. “Ben aday olmadım ki, aday olmaya layık görüldüm” diyor.  Onu milletvekili olarak görmek isteyenler onun sahip olduğu bu erdemleri genç nesillere aktarması için böyle bir karar almış ve onu gençlerin sesi olarak mecliste görmek istemiş olsa gerek.

            Tabii pekçok kişinin, millet vekilliği gibi onurlu ve zor bir görevi almak için herşeyi yaptığı veya yapabileceği bir ortamda aday dahi olmadan, direk sayın Cumhurbaşkanımız tarafından aranarak aday yapılmış bir kişidir Kenan Sofuoğlu. Aslında ona veryansın edenler Reis'in tercihine kızıyorlar ama bunu açıkça söylemek sıkıyor biraz.

Yüreği olan şöyle desin : “Sen ( Reis) nasıl  Uluslararası sayısız başarıları olan bir sporcuyu, üstelik parayla işi olmayan, namuslu, şerefli, vatan millet sevdalısı,  hayatını onuru için yaşamış, genç sporcu kardeşlerine karşılıksız yardımcı olmak için tüm imkanlarını seferber etmiş, helalden kazanıp, kazancından fakirin hakkını vermiş, beş vakit namazını kılan, vatanı için ölmeyi göze alan  birini  millet vekili yaparsın “. Yüreği olan varsa hodri meydan.

Allahü Teala bazen insanların kaderini hiç beklemedik yönde değiştirir. Kenan'ın bir motorsiklet tamir atölyesinde çırak olarak başlayan hayatı, inanılmaz zor ve özverili süreçler sonunda millet vekilliğine kadar geldi. Bugüne kadar ihlasını, ahlakını, rahmetli babasından ve kıymetli annesinden  aldığı manevi değerlerini yitirmeden geldi buralara kadar. Hiç kimse korkmasın, Kenan bu saatten sonra maneviyatını hiç bir şeyle değiştirmez. Onun olduğu yerde de kimse akçeli iş yapamaz. Asıl soru şu : Dejenere olmuş siyaset ve siyasetçiler Kenan ve onun gibi değerlerimizi taşıyabilecek mi?