Müjdeler gerçek olsun9 Haziran 2018, Cumartesi

Sakarya bir mitinge daha şahit oldu. Ama bu miting diğer mitinglerden farklı ve şaşırtıcıydı.

5 Haziran Salı günü AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya’ya bir kez daha geldi. Gelirken müjdelerle geldiğini düşünüyorduk ama bu kadar çok müjdenin verileceğini bilmiyorduk. Adeta bu miting  müjdeler mitingi diye anılabilir.

Ama AK Parti için bu miting belki de hayal kırıklığı da olabilir. Çünkü daha önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinglerini hatırlarsak Sakarya mitingleri en kalabalık mitingleri arasında oluyordu. Çünkü AK Parti’ye %70’den fazla oy Sakarya’dan çıkıyor. Adeta AK Parti’nin kalesi olan Sakarya’da bu seferki miting bekleneni vermedi. Ramazan etkisi mi, yoksa oy oranı mı düşüyor dersiniz? Bilemiyorum…

Neyse konumuza gelelim. Evet bu miting müjdeler mitingi demiştik. Demokrasi Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği mitingde eskisi gibi bir coşku yoktu. Ama ona rağmen Erdoğan Sakarya’ya bir sürü müjde verdi. En büyük müjdesi ise Sakaryaspor’un eski Atatürk Stadının ‘Millet Bahçesi’ olacağıydı. Çünkü eski Atatürk Stadı satılıp parası da TOKİ’ye gitti. TOKİ’de o parayla yeni stadı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uçakta Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay  Sakaryalıların isteği olan eski stadın Millet Bahçesi olması durumunu aktarmış. Erdoğan’da bu duruma hemen müdahale ederek stadın Şen Piliç sahibi Haşim Gürdamar’dan geri alınarak Millet Bahçesi olacağı müjdesini verdi. Gürdamar’da eğer Cumhurbaşkanımız istiyorsa bana bir şey demek düşmez diyerek geri vereceğini açıkladı.

Şehir adına en güzel gelişmelerden biri bu oldu. Erdoğan’ın verdiği diğer müjdelere gelecek olursak; bin yataklı şehir hastanesinin ihale aşamasının hızla gerçekleşeceğini,  Bölge Adliye Mahkemesine en kısa zaman personel atanacağını, Ballıkaya Barajının biteceğini, Karasu demiryolunun 2020 yılında tamamlanacağını, Sakarya çiftçisine toplam 1,5 katrilyon destek verdiklerini anlattı.

Evet, bize de gelişmeleri takip ederek beklemek düşer. İnşallah müjdeler bir gün gerçek olur.

Bakalım bugün de Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sakarya’ya 14.00’da geliyor. O ne müjdeler ve vaatler verecek görelim.