“Sakarya’dan rekor oy gelebilir”1 Mayıs 2015, Cuma

Gazetemize yaptığı ziyarette yaklaşan seçimler konusunda önemli açıklamalarda bulunan Ali İhsan Yavuz partisinin Sakarya’daki oy oranının yüzde 70’ler civarında olduğunu kaydetti. 

ÇALIŞMALARI ANLATTI

AK Parti Sakarya Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Ali İhsan Yavuz, partinin Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Müdürü Salih Yalçıntaş’a çalışmalar hakkında bilgiler veren AK Partili heyet, seçimler konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydeden Ali İhsan Yavuz, 7 Haziran’daki oy oranlarının çok yüksek çıkacağını belirtti.

“MÜDAHALEMİZ YOK”

Ocak ayında yapılan ankette Türkiye çapındaki oy oranlarının yüzde 47-52 bandında olduğuna dikkat çeken Yavuz, “Seçimlere birkaç ay kala oranlar bu şekilde dağılıyor fakat seçim zamanı kararsızların da katılımıyla bu oran çok daha yükseğe çıkıyor. Biz buna seçim psikolojisi diyoruz. Sakarya’daki oranımız ise şu an itibariyle söylüyorum yüzde 70’ler civarındadır. Bizim anketlere müdahale etme gibi bir fiilimiz yok. Bu denekler, mahalle ve ilçelerin tam merkezlerinden elde edilen verilerdir” dedi.

“REKOR OY GELEBİLİR”

Sakarya’da rekor bir oy alabiliriz diyen Yavuz şöyle konuştu: Bazı ilçelerin performansları muhteşem. Örneğin; Kocaali, Sapanca yada Söğütlü’yü sayabilirim. Erenler’i de buna dahil edelim. Diğer ilçelerdeki oranlarımız zaten yüksek. Dikkat ederseniz her seçim dönemlerinde oy oranlarımız 10 puan artıyor. Zaten buradan yola çıkarak Sakarya’da yüzde 70’ler civarında bir oy potansiyeli bekliyorum demiştim”  

“RAKAMI 155’E ÇIKARIYORUZ”

Açıklamalarında sağlık konularına da değinen AK Parti Milletvekili adayı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin Sakarya’da sağlık alanında önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Yavuz “2002 yılının Kasım ayından önce yani biz iktidarda değilken devlet hastanelerinde yoğun bakım yatak sayısı 19’du. Şu an bu rakam 96 oldu. 2015 sonu hedefimiz ise bu rakamı 155’e çıkarmaktır. Yenidoğan sayısı 9 taneydi şu an 33 oldu. Bu çalışmaları kimse küçümsemesin. Diş hastanesi ise 2 ay içinde hizmete alacağız” şeklinde konuştu.  Erhan Tandoğan

Bu haber toplam 114963 defa okundu.