Kongreye doğru!... yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Kongreye doğru!...9 Haziran 2018, Cumartesi

Sakaryaspor’da 30 Haziran olarak belirlenen kongre 17 Haziran’a çekildi. Gerek kamuoyunun gerekse başkan adayı Cevat Ekşi’nin istediği oldu. Bu durum diğer aday İbrahim Şahin’i biraz gafil avladı ancak Şahin de seçim çalışmalarını hızlandırdı.

Malumunuz Sakaryaspor’da 17 Haziran’daki kongre için 2 aday var. Cevat Ekşi ve İbrahim Şahin isimlerinin yanına yeni aday veya adaylar gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Adaylar birer birer şehrin Başkan’ı Zeki Toçoğlu ile görüşmeler yapıyor. İlk önce Cevat Ekşi ardından da bugün yarın İbrahim Şahin. Herkes projelerinden, bütçelerinden ve yapacaklarından bahsediyor. Tabiki burada önemli olan konulardan biri de kimin kendisini daha fazla inandıracağı. Bu işler herşeyden önce güven meselesi. Her iki adayın da kongre üyelerine kendilerini inandırmaları gerekiyor. Bu işi siyasi seçimlerdeki gibi bir ciddiyetle ele alıp, seçmene (kongre üyelerine) kendilerini en iyi antalabilecek olan isim Sakaryaspor’un yeni dönem başkanı olacaktır.

Kongre süreci ile ilgili tek bilinmeyenli denklem ise mevcut Başkan İsmail Gürses... Aday olup olmayacağı hala belli değil. Ligin bittiği günden beri sessizliğini koruyan Gürses’in 2 sene önce Sakaryaspor Başkanlığı’na seçildiği kongreyi akıllara getirelim. Son anda ortaya çıkıp başkan oluvermişti. Aynısını yaşar mıyız, kongreden önce bilmek mümkün değil. Kongrenin sonucunun İsmail Gürses’in yeniden aday olup olmayacağına bağlı olduğu aşikar. Gürses’in yeni haftada bir takım açıklamalar yapması bekleniyor. O açıklamalar sonrası 17 Haziran’ın şifrelerini elde edebiliriz.