Vay anasını sayın seyirciler, Chp de taşıma yokmuş yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Vay anasını sayın seyirciler, Chp de taşıma yokmuş12 Haziran 2018, Salı

Başlıktaki söz benim en sevdiğim anlatım tarzlarından biridir. Biliyorsunuz yıllar önce bir futbol maçında, maçı anlatan spiker sahadaki inanılmaz bir pozisyonu görünce ifade olarak ister istemez “ Vay anasını sayın seyirciler” şeklinde anlatmış ve bu kelime o tarihten sonra başta spor olmak üzre bir çok heyecanlı olayı anlatmakta ön plana çıktı.

Fazla edebiyat yapmaya lüzumu yok derseniz bende her zamanki gibi cevabımı veririm. Edebiyat falan yapmıyorum, zaten okuyucularımıza ve dostlarımıza edebiyat yapmak bize yakışmaz burada sadece günlük olaylara ait konuları dile getirmeye uğraşıyoruz, birazda yorumumuzu katıp sizlere arz ediyoruz. Ancak bazı öyle durumlar oluyor ki inanın değerli okuyucumlarım “ Vay anasını sayın seyirciler” lafı bie az kalıyor.

Siyasi partilerden açıklamalara bakarken ( tüm gazetelerde vardı) Chp İl başkanı Erdoğan Isır’ın miting değerlendirmesinde ki “ Hiç taşımamız yoktu” lafına takıldım. Pamukova’dan tanıdığım ve hakikatten beyefendi olan Erdoğan Isır başkan devamla “ Meydana gelen hepsi Sakarya halkıydı” demiş.

Atma başkan din kardeşiyiz, senin deyiminle hepimiz bu toprağın çocuklarıyız, ya sen görmedin ya da seni düpedüz yanıltan görevlilerin var, ya da bizim gözümüzün gördüğü algıladığı şeyi biz anlamıyoruz. Eğer bu konuda bizim taşımamız varmıydı diye bana sorarsanız bende size, başta Kartal Belediyesi olarak İstanbul’dan, Düzce’den gelen onlarca otobüsü  nasıl yok sayarsanız, nasıl görmezden gelirsiniz diye sorarım.

Haaa! mitinginize başka yerlerden izleyici gelemez mi? gelir, hem de bal gibi gelir bunun benim için hiçbir mahsuru yok. Hem vatandaş miting izler ondan sonra gezer tozar hele hele birde esnaftan alış veriş yaparsa kazanan Sakarya olur. Ancak bir İl başkanı hiç taşımamız yoktu derse bizde bu konuda yazımızı yazarız. Burada bir laf kalabalığı var gibime geliyor, evet Sakarya teşkilatının taşımacılığı olmayabilir ama dışarıdan gelen onlarca otobüsü içindekiler ile birlikte ben mi getirdim, ben mi taşıdım. El insaf.

Artık iyiden iyiye seçim sathına girdik, siyasilerin hele adayların gözü kendilerinin kazanması hakkından başka hiçbir şey görmüyor. Birbirini karalamak, hakaret etmek, illegal kişilerin desteğini alma uğraşları, birbirinden menfaat beklemeleri gırla gidiyor. Bu şehirde yılar yılı iktidar saflarına yakın çalışıp hortumları kesilen hesap kitap adamları artık kendileri ile tamamen zıt kulvarlarda çalışıp çiçek bile takdim ediyorlar.

Sakallı parti başkanı ile bayan parti başkanından ( pardon Cumhurbaşkanı adayı) biraz bahsedecektim, ancak sayfadaki yazı yerimizi doldurduk, fazla uzun olursa zaten format icabı son kısım kesilir diye vazgeçtim.