Ulaşım Dairesi’nden ricamızdır… yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Ulaşım Dairesi’nden ricamızdır…13 Haziran 2018, Çarşamba

Korucuk Araştırma Hastanesi’ne yolcu almaya gelen özel halk otobüslerinin tümü dolu bir şekilde hastaneye yanaşıyor. Sebebi ise bu araçlar, hastaneye gelene kadar tüm korucuk’u dolaşıp yolcu aldıktan sonra en son hastaneye uğrayıp Adapazarı’ma gidiyor.

İyi güzel de hastanede bir sürü insan zaten araçları dolduracak kadar aracın gelmesini bekliyor. Zaten hastaneye dolu şekilde gelen araçlar, bir de hastaneden yolcu alınca o yolculuk inanın çekilmez hale geliyor.

Bu şekilde yapılan yolculuklar ne kadar sağlıklı bunu yetkililere soruyorum. Yolca fenalık geçirenler, ayakta zor duran insanlar vs vs…Bu işin diğer bir konusu.  Asıl mesele, bir araç fazladan hastaneye gönderilemez mi? Yada diğer gelen aracın hattan çıkış zamanı daha kısaltılamaz mı?

Dediğim gibi zaten hastane çıkışında birçok insan orada sıra bekliyor. Boş araç bile hastaneye gelse inanın birkaç dakikada aracı kesin doldurur. Diğer yandan hastaneye gelen araç full dolu ve halen hastaneden yolcu alınıyor. İyi güzel de böyle bir yolculuğa kim razı gelir?

Eğer bir yerde şikayet varsa, çözümü de olmalı…Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi’nden bu konuda bir çözüm bekliyoruz.

Bir ramazan daha geride kaldı

Bir ramazan daha böyle geçti. Bazen acı haberleri gördük bazen sevinç. Bir gerçek var ki ramazanlar her zaman bir umut bırakır gönüllerde…Eller açıldı semaya, daha uzun kaldı normal günlerden, daha içten bir yakarış vardı bu zamanda…Üzüntülü halimizde daha fazla sabır bastık bağrımızda, sevinçlerde ise daha fazla tebessüm bıraktı yüzümüzde…

Ve geldi bayram…Uzun bir süredir görmediğimiz sevdiklerimizle kucaklaşmak, sohbetlerinden keyif almak üzere yollara düşeceğiz…Şimdiden bayramınızı tebrik eder; ülkemize huzur ve barış getirmesini dilerim…