“Hoş geldin Cevat Ekşi…”19 Haziran 2018, Salı

Türk futboluna büyük yıldızlar yetiştiren Sakaryaspor’da Olağan Kongre sonrası takımın başına Cevat Ekşi geldi. Cevat Ekşi ve yönetimi öncelikle tüm camiaya hayırlı olsun.

Sakaryaspor’un 39’uncu başkanı Cevat Ekşi ve yönetimini tebrik ediyor ve arzuladıkları hedeflere ulaşmalarını canı gönülden diliyorum.

İsmail Gürses’in listesinde yer alan ve Sakaryaspor yönetimine giren, takıma maddi anlamda kaynak sağlayan Cevat Ekşi ve beraberindeki arkadaşları, ligin son haftalarına doğru yönetim içinde yaşanan sıkıntılar sonrası Cumhur Genç ve Hüseyin Aydınlı beklenmedik bir şekilde istifa etmişlerdi.

Kongre öncesi İsmail Gürses ile kesinlikle ortak liste yapmayacağını ve başkanlık koltuğuna oturacağından en ufak bir kuşkusu olmadığını şahsıma ileten ve seçime tek liste ile giren Cevat Ekşi’ye her kesimden destek verilmesi gerekiyor.

Cevat Ekşi, tamamen kulübünü düşünen bir başkan adayı profili çizdi. Çıkar beklemeksizin Sakaryaspor başkanlığına arkadaşlarıyla birlikte hazırlandı ve tek liste ile seçime giren Cevat Ekşi’yi destekleyenler kazandı.

Cevat Ekşi yeni yönetimi ile büyük işler yapmayı hedefliyor. Ekşi’nin mali sıkıntıları aşmak için nasıl bir yol izleyeceğini zaman gösterecek.

Ekşi ve yönetimi hemen eleştirmemeli ve onlara sahip çıkılmalı… Kimse Ekşi ve yönetimini karalamaya kalkmasın.

Şöylesine zor bir süreçte Cevat Ekşi haricinde bir kişi kulübe sahiplenmedi.

Camia yeni başkana ve yönetimine sonuna kadar sahip çıkmalı ve yanlarında olmalı… Sakaryasporluluk duruşu da bunu gerektirir…

İsmail Gürses ve ekibinin transferlerde yaptığı yanlışlıkları umarım Cevat Ekşi ve yönetimi de yapmaz.

Yüksek ücretlerle alınan futbolcular takımda dengesizliğe yol açmış TFF tarafından transfer yasağı getirilmişti.

Sakaryaspor yönetimine gelenler önce kendilerine güvenecekler, kulübü bir şirket yönetir gibi idare edecekler.

Bu yönetim, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da desteğini alabilecek güven ortamını oluşturursa Cevat Ekşi’nin başarılı olmaması için çok önemli bir neden yok. Yeter ki şeffaf olsunlar, doğru hamleler yapsınlar ve kulübü düzlüğe çıkaracak adımları atsınlar.

Yoksa işleri gerçekten çok zor olur…

Bir futbol kulübünün kaderi, belediye başkanının iki dudağının arasında olmamalı. Profesyonel bir futbol kulübü, profesyonel şekilde yönetilmeli.

Taraftar şimdiden yeni sezon kombine ve loca fiyatlarını, gelecek ve gidecek futbolcularının durumunu, üye alımlarının nasıl olacağı ve yeni storenin ne zaman hizmete açılacağını sabırsızlıkla bekliyor.

Sakaryaspor’un güçlü olmasının Sakarya’ya tanıtım anlamında büyük katkı sağlar. Sakaryaspor hepimizin ve herkes ona sahip çıkmalı. Bu takım bu şehrin marka  değeri. 

Sakaryaspor’un bu şehrin markası olduğuna inanan herkesin görevi Yeşil-Siyahlı kulübe daha fazla sahip çıkmaktır.

Kentin dinamikleri ve Sakarya halkı Sakaryaspor’a sahip çıkmalı.

Sakaryaspor ortak paydamızdır. Kentin Sakaryaspor paydasında birleşmesi sağlanmalı.

İş adamları, STK Başkanlarını, dernek ve oda başkanları takıma yardımcı olmalı…

Adapazarı’nda Sakaryaspor’u seven 15 Bin kişi takıma sahip çıksa, Sakaryaspor’u hiç kimse tutamaz.

Cevat Ekşi ve yönetim kurulunu Sakaryaspor Kulübüne sahip çıktıkları için bir kez daha tebrik ediyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur ve bu takıma sezon sonu şampiyonluk coşkusunu yaşatırsınız…