SAGİAD'a polis baskını13 Mayıs 2015, Çarşamba

GAZETECİLER ALINMADI

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, sabah saatlerinde derneğin Serdivan'daki binasına geldi. Ekipler, içeride arama başlattı..Aramada, derneğin avukatı da hazır bulundu. Binaya gazeteciler alınmadı. Çevik kuvvet polisi de bina önünde önlem aldı.

 İKİ İŞYERİNDE ARAMA

 Aramaların Hendek ilçesinde yürütülen soruşturma kapsamında yapıldığı belirtildi. Hendek ilçesindeki soruşturmada bir kooperatif ve 2 işyerinde soruşturma kapsamında arama yapıldı. Hendek ilçesindeki aramaların daha sonra  Adapazarı'nda sürdüğü belirtildi.

“ORMAN ENVALİNE YÖNELİK”

SAGİAD'ın avukatı bina önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Açıklama kısaca şöyle; "Hendekli bir SAGİAD üyesinin şahsı bir suçu nedeniyle arama yapılıyor. Şahsın işlediği iddia edilen orman emvaline yönelik bir suçlamayla burada arama yapılıyor."  dedi

“SUÇLAMA SÖZ KONUSU DEĞİL”

SAGİAD avukatı Nurullah Sayar ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Hendek'te bir işadamının hakkında şahsi suç duyurusunda bulunuluyor. Onun hakkındaki orman kanununa muhalefet belgede sahtecilik gibi suçlardan soruşturma başlatıyor. işadamının SAGİAD üyesi olmasından dolayı da şu anda SAGİAD'da arama yapılıyor. SAGİAD'la ilgili herhangi bir suçlama söz konusu değildir. Sadece üyenin şahsi suçundan dolayı arama yapılmaktadır”

Bu haber toplam 117103 defa okundu.

Resim Galerisi