Başvurular 15 Haziran'da başlıyor30 Mayıs 2015, Cumartesi

İLAN EDİLECEK

 

Milli Eğitim Bakanlığından illere gönderilen genelgeye göre, güzel sanatlar liselerinin 9. sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin işlemler, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Bakanlıkça ilan edilecek kontenjanlara göre gerçekleştirilecek. Ortaokul ve imam hatip ortaokulunun 8. sınıfını bitirenler, öğrenim belgesi, dilekçe ve bir fotoğraf ile öğrenim görmek istedikleri okul türlerinden sadece birinin okul müdürlüğüne, doğrudan veya posta yoluyla başvuracak. Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

 

100 ÜZERİNDEN

 

Okul müdürlüklerince sınav giriş belgesi düzenlenecek ve alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri, 25-26 Haziran'da okulda ve internet sayfasında ilan edilecek. Öğrenci seçimi için yetenek sınavı, bölümler bazında komisyonlar marifetiyle 29 Haziran-3 Temmuz'da tek aşamalı gerçekleştirilecek. Öğrenci seçimi, yetenek sınavının yüzde 70'i ile yüzlük sisteme dönüştürülen ortaöğretime yerleştirme puanının yüzde 30'u alınarak 100 tam puan üzerinden yapılacak. Yetenek sınavında 50 puan barajının altında kalan öğrenciler, başarısız sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacak.

 

BİLGİLENDİRİLECEK

 

En yüksek puandan aşağıya doğru yapılan sıralamaya göre, bölümler bazında belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek liste, 3 Temmuz mesai bitiminde okulda ve internet sayfasında ilan edilecek. Kayıtlar, 6-7 Temmuz'da e-Okul sistemi üzerinden yapılacak. Açık kontenjan bulunması durumunda öğrenciler, yedek listeden puan sırasına göre tespit edilecek. Bu isimler 8 Temmuz'da okulda ve internet sayfasında ilan edilecek, ayrıca velilerine bildirilecek.

Bu haber toplam 80318 defa okundu.