SEVDAMIZA KAVUŞTUK!27 Temmuz 2018, Cuma

2 aydır uzak kaldığımız Sakaryaspor’a yeni stadımızda yapılan “Sezon açılış müsabakası” ile kavuştuk. Süper Ligin son şampiyonu Galatasaray ile 10 sene sonra yeniden bir maç yapmanın heyecanı ile tribünler tıklım tıklım dolmuştu.

Havanın da güzel olması herkesi Atatürk Stadı’na çekti. Açıkçası Çarşamba akşamı tüm Sakarya güzel bir günü geride bıraktı.

Bu gibi müsabakalarda skorun hiç önemi yok. Hele bir de rakip Galatasaray gibi 4 büyük kulüpten bir tanesi ise... Nitekim dünkü maçta kimse skoru önemsemedi. Biz Sakaryaspor’un yeni transferlerini gözlemledik. Göze çarpanlar da oldu, beklentimizin altında kalanlar da. Ancak değerlendirmek için henüz erken. Şunun şurasında 15 gündür idman yapıyoruz. Ancak herşeye rağmen “Harbi topçu” dediğim 2-3 isim oldu. Bunlardan biri Serkan Odabaşoğlu... Gerçekten iyi bir kumaş. Bizi çok heyecanlandırır. Bir diğeri ise henüz takıma geldiği 2 gün olan Berk İsmail Ünsal... Ayrıca Canberk’in futbolu ne kadar özlediğini bir kez daha gördük. Bu oyuncuların dışında Mertcan Aktaş ve Savaş Tağa da gözüme çarpan oyuncular oldular. Büyük beklenti içinde olduğum İlyas Çakmak ve Zahit Fındık’ın ise daha zamana ihtiyaçları olduğunu gördük.

Kısacası Çarşamba’nın kazananı Sakaryaspor kasası oldu. Hasılat 650 bin TL. Beşiktaş da gelse aynı tarifeden 1 milyon 200 bin TL. Mevzu Sakaryaspor’un menfaati ise gerisi teferruattır!...

Sakaryaspor yönetimi şuana kadar iyi işler yapıyor. En önemlisi de Sakaryalı olup bugüne kadar etkisi kullanılamayan isimlerin bu etkilerini iyi kullanıyor. Örneğin Şansal Büyüka. Galatasaray’ın gelmesinde öncülük etti. Şimdi sıra Beşiktaş’ta. Teşekkürler Şansal Ağabey...