Nice birlik ve beraberlik içinde Bayramlara24 Ağustos 2018, Cuma

Dünyanın en güçlü ülkesi konumunda Amerika'nın başına kelimenin tam anlamıyla bir dengesiz birini getirdiler. Ve bu dengesiz isteği gibi hareket ediyor. İşin aslına bakarsanız, bu dengesizin yaptığı hareketler normal, niye !

 

Çünkü bir dengesiz, dengesiz hareketler yapmaz ise dengesiz olduğu nasıl belli olacak, dimi ! Burada asıl sorgulanması gereken, bu dengesiz değil. Bence Amerikan halkıdır. Kendilerini ne yere ne göğe koyamayan Amerikalar bu dengesizi nasıl başkan seçti, seçebildi! Asıl sorun bu!

 

Neyse, biz asıl meselemize gelelim. Amerika'nın başındaki bu dengesizin bir papaz üzerinden ülkemize uygulamaya kalktığı yaptırımlarla birlikte dolar fırladı gitti. Bu anlamda ülke olarak ekonomik anlamda zor günler geçirsek de biz bir çok olayda olduğu gibi Türk Milleti olarak 'Dik' durmaya ve boğun eğmemeye devam etmeliyiz.

 

Tıpkı Gezi Parkı olaylarında olduğu gibi yine 'Dik' durmalıyız. Hatırlıyorsunuz dimi o günleri..! Masum bir çevre hareketini birileri alıp nerelere götürdü. Ağaç diye sokaklara dökülenlerin, ağaçları söküp polislere attığı o günleri unuttunuz mu! O kara günler aydınlığa çıktıysa, bu Türk Milleti'nin vatanına, bayrağına, toprağına sahip çıktığının en güzel göstergesidir.

 

Uzun lafın kısası veya lafı don lastiği gibi çektirmemek gerekirse, Türkiye ileri gittikçe dış güçler, bu dış güçlerin maşası terör örgütleri ile ülke içindeki sempatizan ve iş birlikçileri daha bir çok oyunu sahneye koyacaklardır. Burada bize düşen birlik ve beraberliğimize gölge düşürmemektir.

 

Eğer biz Türk Milleti olarak alt-üst kimlik sorgulaması yapmadan ülkemize sahip çıkmaya, vatanımız için canımızı vermeye, bayrağımız için göğsümüzü siper etmeye devam edersen, kim ne yaparsa yapsın. Kimse bizi yıkamaz. Unutmayın, rüzgar ne kadar kuvveti olsa da kayadan sadece toz alır...

 

Ve bu düşünce ve temellilerle birlikte nice birlik ve beraberlik içinde bayramlara diyorum...