Serkan ve Oğuz’un katkılarıyla…9 Ekim 2018, Salı

Sakaryaspor rakibine oranla daha çok puana ihtiyacı olan taraftı.

Sezon başından beri kötü futbol oynayan, bir türlü istikrarlı sonuçlar alamayan Sakaryaspor, Niğde FK önünde üst üste ikinci galibiyetini alarak Yeşil-Siyahlı taraftarların bir anlamda gönlünü aldı.

Oyunun ilk dakikasından son dakikasına kadar tüm kontrol Yeşil-Siyahlı takımın elindeydi.

Çok adamla hücum etmeyi planlamış, galibiyeti fazlasıyla kafasına koymuş, kaybetse bile kazanmak uğruna kaybetmeyi göze almış Yeşil-Siyahlı ekip alnının hakkı gibi hak etti galibiyeti.

Yeşil-siyahlı futbolcular diğer maçlara oranla oldukça iştahlı, istekli ve daha canlıydı.  

İlk 45 dakikada rakip takımın tek pozisyonuna karşın Sakaryaspor’un Dilaver (2) ve Berk’le üç etkili pozisyonu vardı. Hele ki Berk’in 41nci dakikadaki müthiş vuruşunu kaleci güçlükle önledi.

Günün gözde oyuncularından Dilaver, Zahit ve Ferit’in etkili bindirmeleri oldukça  etkiliydi. Burak Bekeraoğlu’nun ilk kez yedek kalmasıyla savunmada görev yapan Berkay ve Ümit’in uyumu gözlerden kaçmadı.

Disiplinli oyundan taviz vermeyen Yeşil-Siyahlı takımın soyunma odasına farklı skorla galip girmesi içten bile değildi.

İkinci yarıda ise iki takımda tempo yükseltti.

 

Çok kaçırdık

Lig’de bileği bükülmeyen Niğde FK karşısında ikinci yarıya oldukça baskılı başlayan Sakaryaspor 50 ve 54ncü dakikalarda Zahit’le yüzde yüz iki net gol pozisyonundan yararlanamadı.

Yeşil-Siyahlı taraftarların futbolcuları ateşlemesiyle tempoyu yükselten Sakaryaspor, 56’de Berk, 58’de ise Serkan’la gole çok yaklaştı.

İkinci çeyreğin ardından önde oynayan Dilaver ve Ferit çok etkili kontra çıkışlar yaptı.

Aşırı bindirmeler Niğde defansına zor anlar yaşattı. Ancak son vuruşlarda yeterince becerikli olamayan Yeşil-Siyahlı futbolcular girdikleri birçok gol pozisyonu cömertçe harcadı.

Sakaryaspor sezon başından beri ilk defa bir maçta bu kadar gol pozisyonuna giriyordu. 

Sakaryaspor savunmasını iyice öne çıkararak kalabalık bir şekilde Niğde kalesini zorlayıp durdu ve sonunda aradığı golü İlyas’la buldu.

 

Serkan ve Oğuz

Bu arada Yeşil-Siyahlı futbolcuların gol öncesindeki iştahı görülmeye değerdi.

Maça damgasını vuran futbolculardan Serkan ve Oğuz günümüz orta saha futbolcularının yapması gerekenleri bize gösterdi. Bir futbol takımında hücuma yönelik orta saha futbolcularının gerektiğinde çok iyi defans yapabilen isimler olması gerektiğini öğrettiler.

Serkan’ın ileri çıktığı anlarda Oğuz’un geriden doğan boşluğu dolduran kademe anlayışı resmen alkışlanacak türdendi.

Serkan Niğde maçında takımı bir orkestra şefi gibi yönetti. Hem atakları başlattı hem defanstan top çıkardı.

Niğde maçının kazanılmasını sağlayan bu iki futbolcu sergiledikleri performansla ve bitmek bilmeyen enerjileriyle galibiyette önemli pay sahibi oldular.

Topu her ayağına aldığında attığı akıl dolu çalımlar ve paslar takım arkadaşlarının pozisyon bulmalarını sağlarken, Yeşil-Siyahlı taraftarları da mest etti.

 

Taraftar itici güç oldu

Sakaryaspor ilk kez böylesine baskılı, hızlı ve istekli oynadı. Taraftar itici bir güç oldu. Teknik yönden ve fizikman rakibinin çok üstündeydi. Sahanın her yerine hakim olan Yeşil-Siyahlı takım galibiyeti fazlasıyla hak etti. Sahanın her yerinde şok pres yapıp güçlü rakibine ilk mağlubiyeti tattırdılar.

Burada teknik patron İsmail Ertekin’i de tebrik ediyorum. Kendisini Bursaspor

altyapısında görev yaptığı yıllardan beri tanırım. Takımının Niğde maçında ortaya koyduğu performans beni hiç şaşırtmadı. Görev yaptığı takımlarda yaptıklarını çok iyi biliyoruz. İnanıyorum Sakaryaspor takımında da önemli başarılara altına imza atacaktır.

Kazanılan bir maç futbolcuları her zaman bir sonraki mücadeleye daha hazır tutar.

Yeşil-siyahlı futbolcular Niğde maçındaki gibi istekli ve baskılı futbolunu Amed maçına yansıttığı takdirde galip gelmemiz içten bile değil… Hep birlikte bu takımın sonuna kadar arkasında durmalıyız. Başka Sakaryaspor yok! Gün beraberlik ve kenetlenme günü.