Sakarya raylı sisteme kavuşuyor yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Sakarya raylı sisteme kavuşuyor4 Kasım 2018, Pazar

6 ayı geçkin süredir uzman bir ekip tarafından yürütülen ‘Hafif Raylı Sistem’ çalışmaları sonuç verdi. Önceki gün AKOM’da gerçekleştirilen toplantıda da bu sonuç açıklanarak Sakarya’ya müjde verildi.

Müjde dedim evet. Çünkü Türkiye’de nüfusu bizim yarımız kadar olmayan illerde bile raylı sistem ulaşımı sağlanırken, bizim ilimiz sadece bekliyordu. Artık bu bekleyiş bitti gibi görünüyor.  Hafif Raylı Sistem ile ilgili çalışan yetkililer aylar süren istatistikler, analizler, fizibilite çalışmaların brifingini açıkladı. Böylelikle artık Sakarya’ya da raylı sistem gelmesi için düğmeye basıldı.

Ne kadar bekleyeceğiz?

Sakarya’nın birçok sorunu var. Bu sorunlarda bir türlü çözülemiyor. En büyük sorunlarından biri ise sağlık. Bu sorunların çözülmesini çok bekledik ve beklemeye de devam ediyoruz. Ne kadar bekleyeceğiz belirsiz…

Sağlıkta ki soruna bir göz atmamız gerekirse hastanelerdeki yatak kapasitesinin yetersizliği herkesçe biliniyor diyebiliriz. Bu sorunların ve sıkıntıların artık çözülmesi gerekiyor. Bu da nasıl olacak derseniz; biran önce 250 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin tamamlanması ve en önemlisi bin yataklı şehir hastanesinin yapılması gerekiyor.

Eee… bu sorunu kim, nasıl çözecek?

Bu sorunumuzu sadece ve sadece Ankara’da bizi temsil eden milletvekillerimiz, siyasi lobimiz çözebilir.

Şimdiye kadar Türkiye genelinde 25 ilde bin yatak şehir hastaneleri açıldı. Peki, Sakarya’ya gelince neden olmuyor, gerçekten merak ediyorum?

Bizi temsil eden siyasi lobimiz acaba bizimle bu şehirde yaşamıyor mu?

İlimizden yüksek oranda oy alarak bizi temsil etmeye hak kazanan bu kişiler bu sorunları görmüyor, duymuyor mu? Ya da kulaklarını mı tıkıyorlar?

Neden artık bu sorunlara bir el atmıyorlar?

Son olarak bin yataklı hastanemizin yapılmasını beklerken Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Genelgesine takılarak temeli bile atılmadan durdurulma kararı alınmıştı. Zaten bekliyorduk, hala da bekliyoruz, beklemeye devam da ediyoruz.

Peki, soruyorum siyasi lobimize daha ne kadar bekleyeceğiz? Hadi biz bekleyelim de Hasta ve hasta yakınları nasıl bekleyecek. Binlerce hasta yatak yetmediği için günlerce bekliyor  ya da şehir dışına gönderiliyor. Hiç düşünüyor musunuz bu hastalar beklerken neler çekiyor ya da şehir dışına gönderildiğinde neler yaşıyor? 

Artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Elinizi taşın altına koyun ki Sakarya’mızın sorunları çözülsün.