Mevzu Sabah Gazetesi mi!15 Kasım 2018, Perşembe

Bu meslek 34 yıldır çalışıyorum. Basın ahlak ve ilkelerini biliyorum. Meslek yaşantım boyunca dayak yemedim. İri yarı olmam nedeniyle genelde bana silah çektiler. Defalarca silahla tehdit edildim. Polis kayıtlarında evimin önünde havaya ve evime kaç kez ateş açıldığı var. meraklısı bakabilir.

***

Peki bunları neye yazıyorum! Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun yıllardır güvenlik görevlilerin baskı, zulüm, aşağılamalarına maruz kalıyoruz. Bir tek ben değil, diğer meslektaşlarımda benim gibi aynı sorunu yaşıyor. Ancak bir çoğu 1 kere yaşarken, ben sürekli yaşıyorum.

***

Malum, bu kentte bana takıklar ordusu var. Şimdi bu satırları okurken 'Az bile yapıyorlar. Keşke seni tedavi için bile hastaneye almasalar' diyeceklerdir. Hepsine evalla, hatta alayına saygılarımı iletiyorum. Ancak benim de bir ailem var ve ekmek parası için mücadele veriyorum. Bu mücadeleyi masa başında değil, bizzat sahada çalışarak veriyorum.

***

Daha öncede aynı hastane de basının haber alma özgürlüğüne engel, basına zulüm ve baskı, basın mensubunu canlı hedef yapma taktiğini yaşayan bir basın emekçisi olarak sormak istiyorum. Sorun ne! Gazeteci olmam mı! Ya da basın yeleğim mi! Ya da iri yarı olmam mı!

***

Sorun ne! Sorun sakın, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) ile sonuna kadar mücadele eden Sabah Gazetesi Sakarya Muhbiri olmam olmasın! Olabilir mi! 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında bu fetöş başı Fetullah Gülen ile yandaş hainlerine yazdıklarım olabilir mi!

***

Alayınıza soruyorum. Sorun Sabah Gazetesi Sakarya Muhabiri olmam mı!