Gönüllere giren kazanır10 Şubat 2019, Pazar

31 Mart Yerel Seçimlerine 50 gün kaldı. Bu süre zarfında hangi partiler ne tür çalışmalar sürdürecek izleyip göreceğiz.

Ama şuan ki duruma bakacak olursak AK Parti ve MHP’nin il-ilçe adayları tamamen belirlenirken CHP ve İYİ Parti’de sadece bir kısmı belirlenmiş durumda…

Bundan dolayı olsa gerek siyasi partilerde daha önce ki hareketliliği pek fazla göremiyoruz.

Aslında AK Parti’nin Büyükşehir ve 15 ilçede aday çıkartması biraz olsun umutlandırmıştı ve en büyük hareketliliği onlarda beklemiştik. Ama ona rağmen çok bir kıpırdanma yok. Sanırım şuan Sakarya’da 17 belediyede başkanları olduğu için tekrar aynı şeyin olabileceğini düşünüyor olabilirler. Bekleyip göreceğiz…

MHP’de ise hareketliliğin olmamasını aslında anlayabiliyoruz. Çünkü Cumhur İttifakı dolayısıyla sadece Taraklı’da aday çıkartabildi ve bu durumda MHP tabanında bir karışıklığa neden olsa da fazla uzun sürmedi.

Şimdilik MHP Cumhur İttifakına bağlı kalarak seçim çalışmaları kapsamında AK Parti’ye destek vererek bir hareketlenme sürdürecek…

Cumhur İttifakında durum böyle… AK Parti seçim için çalışmalarını sürdürüyor ve MHP’de destek olmaya devam ediyor.

***************

CHP ve İYİ Partiye gelecek olursak orada durum daha vahim… Çünkü CHP ve İYİ Parti’de adaylar daha yeni yeni meydanlara iniyor.

CHP Millet İttifakı dolayısıyla Büyükşehir’i İYİ Parti’ye bırakarak ilçelere yönelmişti. Bu yüzden aslında ittifak dolayısıyla İYİ Parti Adapazarı’nı CHP’ye bırakır diye beklemiştik ki beklenen olmadı. İki partide Adapazarı’nda aday çıkardı.

Bu durumda Adapazarı dışında CHP ve İYİ Parti birbirlerinin sınırına girmeden ittifakı dostça sürdürmeye devam ediyor.

************

Tabi bu ittifaklar ne kadar sürer bilemeyiz? Ama sonuçlar bazı ittifakları bozadabilir yada güçlendiredebilir.

Asıl hareketlilik muhtarlarda görünüyor. Yavaş yavaş adaylıklarını açıklayan muhtar adayları sahaya hemen iniyor ve vatandaşla kucaklaşıyor. Yapacağı projeleri anlatıyor ve vatandaşın sıkıntısını dinliyor.

Ne diyelim hem Belediye Başkan adaylarına hem de muhtar adaylarına vatandaşla daha fazla kucaklaşmalarını söyleyerek hepsine başarılar diliyorum. Sonuçta seçime 50 gün kaldı. Kendini kanıtlayan kazanır. Vatandaşın gönlüne giren kazanır.

Şimdiden hayırlı olsunnn…