Demokrasiye gölge düşürmeyelim yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Demokrasiye gölge düşürmeyelim 10 Nisan 2019, Çarşamba

31 Mart seçimleri bitti fakat İstanbul için kesin karar olmamakla birlikte YSK verilerine bakıldığında Ekrem İmamoğlu işi sırtladı gözüküyor. Vatandaşın gözünde İstanbul seçimleri de geri kaldı fakat AK Parti “İtiraz hakkımızı sonuna kadar kullanacağız” diyerek sandık yenilgisini kabul etmemişe benziyor.

Ana oylarda ve geçersiz oylarda millet ittifakın 14 binlerde öne geçtiği İstanbul seçimi daha uzun süre konuşulacak gibi gözüküyor.

AK Parti’nin tüm ilçeler yeniden sayılsın itirazı da YSK tarafından reddedildi ve sadece 21 ilçede 51 sandığın yeniden sayılmasına hükmedildi. Kanımca sonuç pek fazla değişmeyecektir. AK Parti’nin bu saatten sonra vatandaşın iradesine ve sandığa saygı duyup gerçeği kabul etmesinde yarar görüyorum.

Bu sancılı süreç sadece demokrasiye zarar vermiyor; aynı zamanda her olayda sarsıntı geçiren Türkiye ekonomisi de kırılganlığını daha da belirginleştiriyor. Dolar alınan önlemlere rağmen 5,70’leri zorluyor. Her fırsatta demokrasiye vurgu yapan, meydanlarda “1 oy bile demokrasilerde önemli” diyen AK Parti bu itirazlarla kendi kendine zarar vermekten öteye gitmiyor.

Türkiye seçimi bitirdi ve artık normalleşme sürecine girmemiz gerekiyor. Önümüzde birçok sorun var…Ekonomik zorluklar, dış politika, ulusal güvenlik, küresel ekonomik durgunluk, göçler ve sosyal yaşam mücadeleleri ve bunun Türkiye’ye olan etkileri bunlardan sadece başlıcaları…

Bunca zorluklara bir de sonucu belli olan İstanbul seçimini de eklerseniz, kendi elinizle kriz yaratmış olursunuz. Bu yapılan restleşmeler ülkeye zarar verdiğini artık herkesin görmesi gerekir.

Demokrasiye gölge düşürmeyelim, süreci tebrik ederek tamamlayalım…