Erenler’de duygu yüklü gece18 Mart 2016, Cuma

YOĞUN KATILIMLI PROGRAM

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun konuşmacı olarak konuk olduğu Programa; Erenler İlçesi eski Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Jandarma Komutanı Ümit Ahlat, Erenler İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepetaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya Kuvayi Milliye Derneği üyeleri, Erenler Belediyesi Meclis Üyeleri, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, Erenler İlçesi Muhtarları, Belediye Personelleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda Erenler’li katıldı.

“ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yaptığı konuşmada; “Bugün; Şanlı savaş tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, Ecdadımızın kahramanlık ve fedakârlığının doruk noktasına ulaştığı bir azmin, mücadelenin olduğu yerdir. Çanakkale savaşları milletimizin düşmanlarına vatan, bayrak ve Allah sevgisinin ne demek olduğunu; genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile nasıl birleştiğini gösterdiği yüce bir er meydanıdır” dedi.

AKDENİZ’E KIYISI OLAN BİR ÜLKE

“Çanakkale Ruhu” adlı Tiyatro Gösterisi tüm izleyenlere duygu yüklü anlar yaşatırken, programın sonunda Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu; “Çanakkale büyük bir zaferdir. Abartı değildir. Çanakkale, Karadeniz ve Akdeniz’i birbirine bağladığı için çok önemliydi. Çanakkale Rusların nefes borusudur. Akdeniz Dünya’nın en zengin bölgesi, Dünya’nın ticaretinin geçtiği yerdir. İşte bu yüzden Çanakkale çok önemliydi. Çanakkale kolay kazanılmadı. Emin olun aynı operasyon şu anda da yapılıyor. Mesele bizim Akdeniz’e kıyısı olan bir Ülke olmamız. Hazinenin üzerinde oturuyor olmamız. Bizi buradan uzaklaştırmak için her türlü operasyonu yapıyorlar. O gün de yaptılar bu gün de aynı şekilde yapıyorlar” dedi. /Haber Merkezi

Bu haber toplam 96582 defa okundu.