AK Parti’de 0 irade 22 Mart 2016, Salı

AK Parti Sakarya İl Yönetimi şehir ile ilgili konularda takındığı tavır ile tepki çekiyor. Şehirle ilgili “0” irade gösteren ve parti içi kavgalara teslim olan İl Yönetim Kurulu üyelerinin yarısı, haftalık toplantılara bile katılmıyor. İl Başkanı ise partide ki bu krizi çözemiyor.

EN SÖNÜK DÖNEM

Türkiye’de tek başına iktidar yolculuğunu 2002’den beri devam ettiren AK Parti, İl Yönetiminde ki sorunlardan dolayı Sakarya’da ki en sönük dönemini geçiriyor. Parti içi krizlere teslim olan İl Yönetiminin toplantılarında ki tek gündem maddesi parti içi kavgalar oluyor. İl Yönetiminin son olarak Adapazarı İlçe Teşkilatı ile büyük sorun yaşadığı ve ilçe başkanı ile köprüleri attığı dile getiriliyor.

ÇOĞUNLUK ZOR SAĞLANIYOR

Partide ki bu sorunlardan dolayı il teşkilatı uzun süredir yönetim kurulu toplantılarında çoğunluğu sağlamakta zorlanıyor. 50 kişilik yönetim kurulu 20-25 kişi ile toplantı yapıyor. Yönetim kurulunda çoğunluğu sağlamak için üyeler telefonla aranarak toplantıya davet ediliyor. Toplantıda çoğunluğu zor sağlayan yönetim, toplantıların içeriği ile ilgili bilgilendirme yapmaktan da kaçıyor.

PARTİ İÇİ KAVGALAR

Parti içinde ki bu belirsizlikten dolayı AK Parti İl Yönetim şehirle ilgili konulara mesai ayıramıyor. Yusuf Alemdar ve Recep Uncuoğlu’ndan sonra il teşkilatında oluşan bu yönetim boşluğu ise partide büyük bir huzursuzluk oluşturuyor. Özel makam arabası ve aynı zamanda il yönetici olan şoförü ile gezen İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın, yaşanan bu sürece müdahale edemezken özellikle parti içi kavgalarda sessiz kalması dikkat çekiyor. 

Bu haber toplam 78266 defa okundu.