Tehlike git gide büyüyor yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Tehlike git gide büyüyor12 Mayıs 2019, Pazar

Adapazarı’nda Yenikent Bölgesi’ne ulaşımı sağlayan ve halk dilinde Karaman duble yolu olarak bilinen Sebahattin Zaim Bulvarı üzerinde peşi sıra yapılan okul binaları ve düğün salonlarının yeterli düzeyde otoparklarının olmaması üzerine ortaya çıkan tehlike giderek büyüyor.

Hafta arasında bulvar üzerindeki özel okullarda yapılan etkinlikler esnasında yolda yaşanan parklanmalar her an bir kazaya yol açacak şekilde oluyor.

Yine aynı şekilde hafta arası olduğu kadar hafta sonlarında da düğün salonlarının önleri parklanmalar nedeniyle geçilmez hale geliyor.

Evet bu Bulvar canlanmasına canlansın ama, bu şehir içinde bir cadde değil. Ne derseniz deyin burası Yenikent ile şehri birbirine bağlayan ve Yazlık Kavşağı’ndan sadece Valiliğe kadar olan bölümü 12 kilometrelik duble bağlantı yolu.

Bu bağlantı yolundan başta şehrin en büyük 3 mahallesini oluşturan Karaman, Camili ve Korucuk’un yanı sıra bölgedeki tüm mahallelerin ulaşımı sağlanıyor. Yani günün her saati yoğun bir trafiğe sahip.

Düşünsenize bin öğrenci kapasiteli okuldaki bir etkinliğe kaç araç gelir, yan yana yapılan düğün salonlarındaki davetlere kaç kişi katılır?  Elbette düğün 500 kişilik ise en az 250 araç, bin kişilik ise en azından 500 araç.

Artık duble yol üzerinde yaşanan otopark rezaletine daha da büyümeden birilerinin el atması gerekiyor.

Madem modern şehirden bahsediyoruz, salonları yaparken otoparkını düşünmemekle bu modernlik olmaz.

Gerek Adapazarı, gerekse Büyükşehir Belediyeleri ve Emniyet Trafik Müdürlüğü bu konuda önlemleri almalı ve okullarla düğün salonlarının giriş çıkışlarını düzenlemeli ve ana yol üzerine yapılan otoparkları mutlaka önlemeli!

Uzun lafın kısası mevcut trafiğe yetmemeye başlayan Karaman duble yolunda önlemlerinizi şimdiden alın! Ayrıca orada otoparklanma nedeniyle yaşanacak bir trafik kazasında gidecek her canda  vebaliniz olacağını da düşünerek adım atın!