İpler Sakaryaspor’un elinde yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

İpler Sakaryaspor’un elinde 20 Mayıs 2019, Pazartesi

İki takımda pozitif futbolu düşündü. Yani kazanmak için topu öncelikle 3.Bölgeye taşınması gerektiğinin bilinci içindeydi. Ancak bu bilincin uygulanmasında çıkan pas sorunu Yeşil-Siyahlı takımın hücum zenginliğine fazla katkı sağlayamadı.

Maça tedirgin başlayan Yeşil-Siyahlı futbolcular inanılmaz pas hataları yaparken, hücumda organize ataklar geliştiremedi.

Top bize geçince Sarıyerli futbolcular 3.Bölgede inanılmaz baskı yaparken, biz ise onlara geçen her topta oyunu kendi sahamızda kabullendik. Sarıyer oyunu istediği alana taşımanın yanı sıra kaptırdıkları toplara çok çabuk sahip oluyordu.

İlk yarıda temsilcimiz pozisyon zenginliğinden uzaktı. Hücum organizasyonları çabalamasında Dilaver, Zahit ve Berk etkisiz kaldı.

 

FUTBOL VASATA DÜŞTÜ

Oyunu kendi sahamızda kabullenmemiz rakip takımın iki önemli gol pozisyonuna girmesine neden oldu. Hele ki Yaser’le yakaladıkları pozisyon korku vericiydi.  

Sakaryaspor, Dilaver ile ilk yarının en önemli pozisyonunu buldu, ama sonuç alamadı.

İlk yarının geriye kalan bölümünde futbol vasata düştü. Bu yüzden de Sakaryaspor bir şeyler yapıyor gibi gözüktü.

Yeşil-siyahlı takımda bireysel hatalar var. Adam paylaşımında anlaşmazlıklar ve ikili mücadelede başarı konusunda gözle görülen bir düşüş yaşandı.  

Sakaryaspor’un vasata ulaşan bir futbol sergilediği söylenemez. Buna karşılık ligde iki maçta da yenemediğimiz Sarıyer kapasitesini zorlayan bir mücadele ortaya koydu.

Sakaryaspor ikinci yarıda bulduğu erken golle oyunda hakimiyeti ele geçirme kıvılcımları verdi.

ŞİİR GİBİ OYUN AYAKTA ALKIŞLANDI

Yeşil-siyahlı ekip dakikalar ilerledikçe, taraftarının da ateşlemesiyle gücüyle, kalitesiyle ve estetik pas trafiğiyle oyunun üzerine çöktü adeta.

Berk’in akıl dolu golünün ardından rakibinden daha istekli, daha baskın, daha hakim ve daha iştahlı oynayan bir takım gerçeği vardı karşımızda. Yeşil-siyahlıların şiir gibi oyunu ayakta alkışlandı.

Yeşil-siyahlı ekip golden sonra, ikinci yarının başında biraz sıkıntı çeker gibi olduysa da, oyunun son bölümünde iyice coştu.

Futbolun tüm güzelliklerini sahaya yansıttılar.

Oyunu arkadan çok iyi kurabilen Berkay ve Ümit’in topu oyuna sokabilme yeteneğine şapka çıkarıyorum.

Temsilcimiz son çeyreğin ardından sahada oynayan, ardı ardına pozisyonlar üreten, 3.bölgede yaptığı baskıyla rakibini şoka sokan, futboluyla ezan taraftı. 

İkinci golden sonra Sarıyer oyun disiplininden kopunca adeta tek kale oynadık. Rakip takımın çaresizliği gözlerden kaçmadı. Yeşil-siyahlı taraftarların desteğini arttırmasıyla Sakaryaspor’un da temposu artınca goller ardı ardına gelmeye başladı.

DİLAVER’İN KATKILARIYLA

Atılan ilk 3 golde Dilaver’in payını es geçemeyiz. Gecenin yıldızı olan Dilaver müthiş tekniği ve özgüveni ile resmen şov yaptı. Nefis bilek hareketleri ve driplingleri ile yürekleri hoplattı.

Sakaryaspor takımında en beğendiğim iki oyuncu olan Serkan ve Oğuz’a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Oğuz’un attığı golü ve Serkan’ın çalışkanlığını bir kenara bırakalım, iki oyuncunun genel görüntüsüne ve oyunda kaldıkları süre içinde ne verdiklerine bakalım. Hırsları ve yere sağlam basan görüntüleri ile bir kez daha takımlarını sırtlayan isimlerin başında geldiler. 

Sakaryaspor ilk çeyrekte döküldüğü maçı, ikinci yarı yıldızlarının oyuna ağırlığını koymasıyla kazanmasını bildi.

Sonuçta Sakaryaspor çok önemli ve kritik maçta, başarılı oyunun karşılığını 4-0 galip gelerek alarak yoluna devam etti.