Kalite farkı skoru belirledi30 Mayıs 2019, Perşembe

Üst düzey ve tecrübeli futbolculara sahip Karagümrük takımı beklenildiğinden de çok istekli ve dirençliydi. Bugüne kadar ligde izlediğim en kaliteli bir takım vardı karşımızda. Maça çok rahat, baskılı ve istekli başladılar.

İki takım arasındaki kalite farkı her geçen dakika kendini gösteriyordu.

Karagümrükspor aldığı bütün topları çok iyi kullanan bir takım olduğunu hemen gösterdi. Topa daha çok sahip olan rakip takımın her hücumu kalemize tehlike olarak geri döndü.

Sakaryaspor, kaliteli oyunculardan kurulu rakibi karşısında oldukça zor anlar yaşadı. Rakip kaleye hızlı ve dikine koşmayı seven oyunculardan kurulu böyle bir ekip karşısında oyuna tutunmak çok zordu.

Karagümrük takımı ısrarla kenarlardan ve defans arkasına atılan ara toplarla gol aradı. .

Erkan ve Doğan Şahin’in aşırı bindirmeleri Sakaryaspor defansına zor anlar yaşattı. Sürekli açıklar veren temsilcimizin kalesinde gol görmemesi içten bile değildi.

Topu hızlandırdıklarında, ayağa isabetli pas yaptıklarında rakip futbolcuların kaliteleri  hemen ortaya çıkıyordu.

Sakaryaspor devamlı baskı uygulayan bir rakibe karşı oyun kurmakta oldukça güçlük çekti. Hiçbir maçta bu kadar zorlanmamıştı. Rakip takımın devreye 3-4 gollü önde girmemesi içten bile değildi.

Karagümrük’ün hareketli futbolu, birçok pozisyonu beraberinde getirse de son vuruşlardaki beceriksizlikleri ilk yarının golsüz eşitlikle geçilmesini sağladı.

Sakaryasporlu futbolcular kendinden beklenen performansı dün gösteremedi. Çok pasif ve etkisiz kaldılar.  Kendisinden çok beklenen Dilaver, Ferhat, Berk’in takımlarına olumlu hiçbir katkısı olmadı.

Yeşil-Siyahlıların, orta saha ve hücumdaki organize olamama sıkıntısı takım oyunu uygulamasına imkan vermedi.

Oyun kurmakta ve pozisyon bulmakta zorlanan Sakaryaspor uzun süre maça ağırlığını koyamadı.

69’da gelen beklenen golün ardından Sakaryaspor müthiş bir geri dönüş yaparak rakip kalede daha çok gözüktü. Maç boyun sürekli direnen temsilcimiz ilk defa rakip sahada baskı yapıyordu. Kontrolü ele alan temsilcimiz Berk ve Hacı ile yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. Bu iki pozisyonun golle sonuçlanması halinde inanıyorum ki maçın seyri böyle bitmeyecekti.

Topa daha çok sahip olan İstanbul temsilcisi, Doğan Şahin ve Erkan ile de kanatları etkili kullanınca önemli gol pozisyonları üretmeyi başardı.

15 dakikalık güzel oyunun ardından rakip takım bitime 3 dakika kala bulduğu golle adını bir üst lige yazdırdı.

Oyunun ilk dakikasından son dakikasına kadar tüm kontrol Karagümrük’ün elindeydi. Rakip takım galibiyeti fazlasıyla hak etti.

Netice ortadayken, sudan sebepler aramak kadar büyük bir yanılgı da olamaz.

Bu futbolcuların kalitesi ve kapasitesi bu kadar. Kimse futbolcuları suçlamasın. Lig ve Play-Off sürecinde yapacaklarını zaten yaptılar. Özellikle Play-Off sürecinde bu şehri ve bu formaya gönül veren herkesi fazlasıyla mutlu ettiler. Yapabileceklerini yaptılar.  Hepsinin ayağına sağlık…