Haydi Remzi Kahraman’ı geri getirelim! Ve iki konu daha12 Haziran 2019, Çarşamba

Haber çok basit, Remzi Kahraman (75) adlı hemşehrimiz orta garaj kesiminde yolun karşısına geçerken bir trafik canavarının çarpması sonucu ağır yaralanır, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeder. Biz hala önce yaya diye rüya görmeye devam edelim.

Biz de buradan yazar dururuz, trafikte bizi öldürmek isteyenler ortaya çıksın deriz, sesi Ankara’dan gelir. Kim bu yazar araştırılsın. Yahu bizi araştırmaya hiç gerek yok. Aslı ve nesli olarak Adapazarı doğumluyuz ve bu şehrin asıl sahiplerinden biriyiz.

Ankara’da bulunan devlet erkanı büyüklerimiz, sizler bizi araştıracağınıza önce bu Remzi kardeşimiz hayatını nasıl kaybetti onu araştırın. Tamam Remzi’yi öldüren, olay yerinden kaçan trafik canavarı bulunmuş ve tutuklanmış buna itirazımız yok, iyi olmuş, olmuşta şimdi biz Remzi Kahraman’ı geriye getirebiliyor muyuz? Buna kim cevap verecek.

İyi sohbetler dilerim

“ Ormanda ilk mesai”  “Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü personeli ilk iş gününde bir araya gelerek sohbet etti.  Vallahi ben uydurmadım bunu ”YENİGÜN” gazetesindeki bir haber başlığı aynen böyle. Bir daha baktım yanlışlık yok.  Birde tören düzenlenmiş Bölge müdürü, bölge müdür yardımcıları, şube müdürleri ve personel bir araya gelerek sohbet etmişler. Hani 10 günlük tatil vardı ya işte o tatilde yaptıklarını, gezdiklerini anlatmışlardır. Bayram geçeli 10 gün olmuş ama bunlar yeni bayramlaşmışlar, her halde izine çıkarken bayram öncesi birbirlerine “hayırlı bayramlar, Bayramın mübarek olsun” demeyi unutmuşlar. Ayni şekilde AFAD il müdürlüğü de ilk mesai gününde bir araya gelmiş. Merak ettiğim konu bu personeller ilk iş gününden sonra bir araya gelmeyecekte nereye gideceklerdi? Onlar sohpete devam etsin, hem de törenler yapsınlar, acaba işi olan vatandaşlar o gün ne yaptı?

Şemsiyeli Park ağıl gibi

İyi Parti ilgi alanımda değil, mesleki olarak zaman zaman takip ettiğimiz oluyor o kadar. Ancak haklıya da hakkını vermek yine bizim görevlerimiz arasında. Adapazarı Belediye meclisinde bu partinin temsilcisi Ahmet Bıçkıcı mükemmel bir görüş sonucu Şemsiyeli Park hakkında çok doğru konuşmuş. “ Özür dileyerek söylüyorum Şemsiyeli Park ağıl gibi” demiş. Ahmet Bıçkıcı dostumuza çok teşekkür ediyorum, özür diyerek söylemese de olurdu, özürü başkalarının dilemesi lazım. Kentte en merkezi yerdeki bu Şemsiyeli Park hakikatten rezil bir görünümde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkımızın nefes alması için Millet bahçeleri, parklar, alanlar açınız dese de biz elimizdeki alanı kullanıma sokamıyoruz.

Ahmet Bıçkıcı o kadar doğru söylemiş ki, binlerce metre kare alan varken sen git daracık bir yere sıkıştır ve hemen hemen tüm alan boş kalsın, o boş alanı da araçlar park yeri olarak kullansın. Bunu herkes görsün bir tek bizim yöneticilerimiz görmesin.

Burada Ekrem Yüce ile Mutlu Işıksu başkanımızı ayrı tutuyorum. Bu park çok önceleri bu hale getirdi, ancak şimdi bu alanın tamamına yayılması için gereken çalışmaları yapacaklarına inancım tamdır.12.06.2019